Uczniowie

Gratulujemy Wiktorii Borek, uczennicy klasy VII Szkoły Podstawowej w Wólce Radzymińskiej, której propozycja patrona zwyciężyła. Była to propozycja zaprezentowana przez Wiktorię Borek, uczennicęklasy VII Szkoły Podstawowej w Wólce Radzymińskiej, która zdobyła I miejsce w konkursie. W dniu 26 listopada w Liceum Ogólnokształcącym odbyła się prezentacja postaci, które zostały wyłonione w konkursie dotyczącym wyboru Patrona liceum. Możesz chodzić do tradycyjnego liceum przez 3 lata, albo uczyć się z nami i zdobyć wykształcenie średnie w 1 rok ucząc się w domu przez Internet. Pani dyrektor poinformowała także o złożeniu przez Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski do organu prowadzącego szkoły Uchwały o nadanie imienia Stanisława Lema Liceum Ogólnokształcącemu w Stanisławowie Pierwszym. 8 listopada w naszym liceum odbył się apel poświęcony 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ostatecznie 28 listopada wyłoniono patrona szkoły - STANISŁAWA LEMA. W dniu 22 listopada 2019 r. Ze względu na odległość dzielącą nas od miejsca organizacji konkursu, nie mogły odebrać nagród osobiście, dlatego też drobne upominki odbiorą z rąk dyrektor Liceum, pani Magdaleny Grodzkiej - Bulge, podczas Wieczoru Poezji Wigilijnej w dniu 11 grudnia 2019 r.

Kwintesencją Wieczoru Poezji Wigilijnej było przesłanie ks. 18.30 podczas Wieczoru Poezji Wigilijnej. Uczniowie zaprezentowali klasykę polskiej poezji wigilijnej, nie zabrakło tradycyjnych kolęd. Oj, nie za każdym razem było tak łatwo 😉 Uczniowie pracowali w czterech grupach i każda z nich po zwycięskiej turze gry otrzymywała nagrodę… Nasze uczennice: Natalia Dzięgałło z klasy I a oraz Agata Chojnacka i Karolina Zając z klasy I b zdobyły ex aequo I nagrodę w kategorii młodzież, stając się laureatkami konkursu. Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień, społeczność Liceum przystąpiła do głosowania i wyłoniła kolejne miejsca dla laureatów konkursu na Patrona Szkoły. Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej ogłoszono wyniki XVII Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego i Literackiego „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”. Drugim etapem wycieczki było spotkanie z Panem Sędzią, podczas którego uczniowie podejmowali się dyskusji na tematy, które ich interesowały. Kolejnym etapem działań dotyczących wyboru Patrona Licem jest skierowanie do organu prowadzącego szkoły Uchwały o nadanie imienia Stanisława Lema Liceum Ogólnokształcącemu w Stanisławowie Pierwszym. Klasa 1. Część 2. Liceum i technikum.