Strona główna Konkursy i turnieje Media o sukcesie naszych uczniw w konkursie "CanSat" Europejskiej Agencji Kosmicznej

Informacja dotyczca konkursu w 8 min. 48 sek.

oraz "Konkurs CanSat 2016 za nami" ze strony Centrum Nauki Kopernik ESERO.

Przypominamy, e nasi uczniowie pod okiem Dyrektora Lecha Gazunowa zakwalifikowali si jako jedna z dziewiciu szk w Polsce - w tym jedyne gimnazjum, do midzynarodowego konkursu CanSat, organizowanego przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO, a w Polsce wspieranego przez Centrum Nauki Kopernik.

Konkurs ESERO CanSat wspiera firma Boeing
?Inwestowanie w kompetencje modziey w zakresie nauk inynieryjnych jest jednym z kluczowych obszarw zainteresowania Boeinga, szczeglnie w roku stulecia firmy przypadajcym w 2016 r. Oddzia Boeinga na Europ rodkow i Wschodni od wielu ju lat promuje projekty zorientowane na wspieranie edukacji STEM (Science Technology Engineering and Mathematics), aby we wsppracy z lokalnymi organizacjami inspirowa kolejne pokolenia inynierw lotnictwa.  Gratulujemy wszystkim zespoom, ktre uczestniczyy w polskim finale konkursu CanSat i yczymy dalszych sukcesw w przyszoci? ? mwi Magorzata Caka, Community Investor w warszawskim Oddziale firmy Boeing.