Strona główna Konkursy i turnieje Srebrne ?chemiczne gowy?
   10 marca 2016 roku to kolejny szczliwy dzie dla chemikw z Gimnazjum nr 2. W tym dniu odby si w Kdzierzynie- Kolu konkurs zatytuowany ? Chemiczna gowa?. Bya to ju pita edycja konkursu, ale nigdy  do tej pory nie bralimy w nim udziau, wic pojechalimy nie po laury, ale zobaczy, na czym ten konkurs polega. Niepokj budzi fakt, e naleao pracowa indywidualnie i druynowo, nad testami i praktycznie - w laboratorium.
   Kada druyna musiaa skada si z trzech osb- wycznie trzecioklasistw. Nasz szko reprezentowali: wprawiony w konkursowych bojach mistrz wojewdztwa ? Micha Leny (III C), ciekawy wiata eksperymentator ? Gabry Kamiski (III M) i solidnie przygotowana do zmaga, opanowana ? Marysia Cholewicka (III A).
   Najpierw zespoy rywalizoway o punkty przed zgromadzon w auli publicznoci w turnieju ?Jeden z szesnastu?. Nasza druyna wykazaa si nie tylko wiedz, ale refleksem i opanowaniem, bo po zadanym pytaniu natychmiast musiaa pa odpowied. Odpowiedzieli na wszystkie pytania, a udao si to niewielu zespoom, bo pytania obejmoway cay zakres chemii w gimnazjum.
   Kolejnym etapem by test, ktry kady z uczestnikw rozwizywa samodzielnie. Po zsumowaniu punktw pi druyn niestety zakoczyo rywalizacj, a jedenacie udao si do laboratorium na cz praktyczn.
Uczniowie otrzymali odzie ochronn i przystpili do identyfikacji przygotowanych zwizkw chemicznych. Dziaali jak profesjonalici.
   Ze spokojem oczekiwaam na koniec zmaga, bo przecie przyjechalimy tylko zobaczy , na czym ten konkurs polega.
Kiedy wszystkie punkty zostay policzone, rozpocza si ceremonia wrczania nagrd. Napicie roso w miar, jak miejsca byy coraz wysze, nagrody coraz cenniejsze, a nasz zesp cigle jeszcze siedzia i czeka na werdykt. Z upominkami na miejsca wrcili ju nasi nyscy rywale z G-4 i G-1, gdy wreszcie ogoszono, e ekipa z Gimnazjum nr 2 zaja II miejsce. Bylimy dumni i szczliwi. Uczniowie otrzymali w nagrod aparaty fotograficzne i nabrali przekonania, e tylko ten nie wygrywa, kto nie prbuje gra.
   Przybyli! Zobaczyli! Zwyciyli! ? jak Juliusz Cezar: Veni, vidi, vici!
                                           Opiekun druyny Marta Wilaszek