Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości 

Projekty edukacyjne

Strona główna Imprezy i spotkania Wywiad z naszym absolwentem - Adrianem Turzaskim - autorem ksiki ?Anielski piew?

Wywiad z Adrianem Turzaskim, absolwentem Gimnazjum nr 2 w Nysie, autorem ksiki ?Anielski piew?.

Dzie dobry, prosz po krtce powiedzie o swojej osobie, o zainteresowaniach, wyksztaceniu?

Jeeli chodzi o zainteresowania, myl, e s oczywiste ? czytanie rzecz jasna. Wszystkiego, co warte jest przeczytania. Mwic o wyksztaceniu, na razie posiadam rednie, gdy jestem jeszcze studentem. Niedopieczonym kulturoznawc.

Czy nauka w gimnazjum miaa wpyw na Pask osobowo, czy ju wtedy co si zaczo?

Gimnazjum byo dla mnie etapem, ktry naleao przej. Nie zawsze wszystko mi si podobao, ale, w porwnaniu z innymi szkoami, dziao si w niej zawsze sporo ciekawych rzeczy. Literatur wtedy si specjalnie nie interesowaem, raczej sporadycznie sigaem po jaki tytu. Myl, e jest to problem spoeczny.. A jeli mowa o szkole ? mnie szczeglnie zapady w pami zajcia z religii i z pewnoci mocno na mnie oddziayway. Nie byy sztampowe, to nie bya sztywna katecheza. Uczono nas tolerancji dla innych systemw wierzeniowych. I to zdecydowanie jest plusem szkoy.

Jak wspomina Pan czas nauki w naszej szkole, jak bya Pana klasa, czy utrzymujecie kontakt?

Mielimy zgran paczk, wszyscy si raczej lubili i mieli dobry kontakt ze sob, cho zdarzay si przerne konflikty. Ale tak jest wszdzie. Nie byy na szczcie grone. A co do wspomnie. Hmm? jest ich wiele, s mie i niemie. Szczciem, tych pierwszych jest wicej.

Skd wziy si pasje literackie, czy ju w gimnazjum przejawia Pan takie zdolnoci i skd fascynacja Apokalips, bo przecie nie atwo zmierzy si z takim tematem?

Jeszcze przed gimnazjum chciaem pisa ciekawe historyjki i lubiem to robi. I tak ju chyba zostao. Apokalipsa jest fascynujcym tematem, zwaszcza, e w samym chrzecijastwie jest jej par wizji (nie tylko w. Jan napisa swoj wersj). Nie sdz, eby byo to trudne zagadnienie. Pewnie dla kogo, kto si tym nie interesuje, tak w istocie jest, ale jak kto si na przykad zajmuje zawodowo fizyk ? nie widzi komplikacji w pojmowaniu tez Keplera czy Newtona, dla niego to rzecz prosta w zrozumieniu, dla innych czarna magia.

Jakie s Pana plany na przyszo, podobno maj powsta dalsze czci ksiki?

Ksiki ju powstay. Obie. Druga cz do poowy, trzecia do trzeciego rozdziau. Ale nie jestem zadowolony z pierwszej czci, napisaem j jeszcze zanim skoczyem osiemnacie lat. Kilka lat mino?. Raczej nie zamierzam ich nigdzie wydawa. S waniejsze i ciekawsze projekty.

Jakich wskazwek moe Pan udzieli modziey uczcej si dzi w naszej szkole?

Zaley, co maj zamiar dalej robi. Na pewno powinni si uczy, szczeglnie matematyki, nawet, jeli nie wi z ni swojej przyszoci. Rozwija pasje, nie poddawa si i nie i czyj drog. Czasami zainteresowania nie id w parze z kolegami. Ale nie trzeba od razu porzuca ani jednego, ani drugiego. Mam take nadziej, e nadal dziaa w szkole o wicej kek zainteresowa czy zaj dodatkowych, ktre pozwalaj na progres pasji i umiejtnoci. Warto te zaglda na wszelakiego rodzaju portale tematyczne, np. literackie czy sportowe, ktrych w Internecie jest niemao. A warte s poznania

Serdecznie dzikuj za rozmow, trzymamy kciuki za dalsze sukcesy literackie i osobiste.

Rozmawiaa Agata Lisik

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżCopyright by Janusz Zaczek (2010)

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. .

EU Cookie Directive Module Information