Strona główna Konkursy i turnieje Micha Leny - najlepszy chemik wojewdztwa opolskiego
   W dniu 7.03.2016 r. na stronie Kuratorium Owiaty w Opolu ukazay si wyniki finau Wojewdzkiego Konkursu  Chemicznego. List laureatw otwiera Micha Leny - ucze klasy 3c naszego gimnazjum, ktry uzyska imponujcy wynik - 97% punktw moliwych do zdobycia.
To ogromny sukces!

Kim jest nasz laureat?
   Micha to cichy, skromny ucze.Nie zwraca na siebie uwagi, nie zasypuje nauczyciela pytaniami podczas lekcji i nie popisuje si przy swojej klasie tym, co umie, ale chonie wiedz i zapisuje j w pamici, niczym na twardym dysku. Jest indywidualist, opanowanym i skupionym podczas pracy. W chwilach przerwy byskotliwy i dowcipny, potrafi skutecznie broni swoich racji.
   Micha od klasy pierwszej pracowa Indywidualnym Programem Nauczania z chemii. W klasie drugiej zosta finalist konkursu wojewdzkiego, a w klasie trzeciej...
   No tak: kiedy nauka bawi, gdy rozwizywanie trudnych maturalnych zada sprawia przyjemno, kiedy nagle zaczyna si zadawa mnstwo dociekliwych pyta, to musi prowadzi do sukcesu.
   Jaka jest rola nauczyciela w tym procesie? Jaki jest jego udzia? Micha zna zapewne odpowied i na to pytanie. Wana jest intuicja nauczyciela, jego dowiadczenie gromadzone latami, warsztat pracy, umiejtno motywowania, zaplanowania przygotowa do konkursu. Ale na pocztku najwaniejsze jest, by nie przegapi talentu, ktry cicho siedzi w awce, nie zignorowa tego pierwszego "bysku geniuszu", eby zauway, zaprosi do wsppracy - do cikiej pracy ucznia i nauczyciela. Trzeba pozwoli uczniowi rozwin skrzyda, nie ogranicza go, nie stawia barier, eby nabra pewnoci siebie.
Po co? Po to, eby zobaczy na licie laureatw, e jest najlepszym chemikiem Opolszczyzny.