Strona główna Imprezy i spotkania Brygada Operacyjno ? Szturmowa w naszym gimnazjum
Brygada Operacyjno ? Szturmowa w naszym gimnazjum
   We wtorek 19 stycznia na zaproszenie Pana Cezarego Prygi, gocilimy BOS czyli Brygad Operacyjno ? Szturmow z Kodzka. Brygada paramilitarna przyjechaa, aby przybliy klasom karpackim swoje dziaania.
   BOS to grupa o charakterze paramilitarnym, obronnociowym oraz patriotycznym. Posiada swoje Prawo i Przysig. Jest jedn z nielicznych grup, ktra kieruje si pewnymi wartociami takimi jak: Bg, Honor, Ojczyzna, Braterstwo, Profesjonalizm.
   Gwnym celem brygady jest wspieranie i organizowanie dziaalnoci pro-obronnej, kultury fizycznej i sportu, ochrony zdrowia i pomocy spoecznej, rehabilitacji zawodowej i spoecznej inwalidw, kultywowanie wartoci Ora Polskiego oraz szkolenia z zakresu wykorzystania ludzi, sprztu oraz rodkw w trakcie udzielania pomocy, w czasie klsk ywioowych, w szczeglnoci na rzecz dzieci i modziey, a take wszechstronne wspieranie wszelkich postaw patriotycznych; przygotowanie modziey do suby wojskowej, suby w formacjach Obrony Cywilnej, Stray Granicznej, Policji, Stray Poarnej, a take w innych subach majcych wpyw na szeroko rozumiane bezpieczestwo publiczne.
Obecne na spotkaniu klasy III e, II e i II b mogy zobaczy:
  • taktyk oglnowojskow,
  • czerwon oraz niebiesk taktyk,
  • taktyki dziaa antyterrorystycznych,
  • CPP ? Taktyk Ochronn vipw,
  • survival i inne.
   Uczniowie zobaczyli i trzymali w rkach rnego rodzaju bro; uczyli si samoobrony i udzielania pierwszej pomocy na polu bitwy oraz poruszali si czwrkami w sytuacjach zagraajcych yciu naszej modziey . Byo to bardzo interesujce i niesamowite spotkanie dla naszych uczniw, ktrzy majc tradycje karpackie, chc je nadal pielgnowa i kultywowa.
   Bardzo dzikujemy Panu Cezaremu Prydze ? opiekunowi klas karpackich ? za zorganizowanie spotkania z Brygad Operacyjno ? Szturmow oraz za pokaz obezwadniania i transportowania winiw.