Tradycj naszej szkoy s coroczne Jaseka przygotowywane przez uczniw pod opiek nauczycieli. Nie inaczej byo w tym roku: 22 grudnia 2015r. w piknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali si zaproszeni gocie, nauczyciele i caa spoeczno uczniowska. Boonarodzeniowa dekoracja wprowadzia zgromadzon publiczno w witeczny nastrj.
   Widzowie po raz kolejny mogli przey histori Marii i Jzefa szukajcych miejsca do schronienia na noc, ktrzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali si przenocowa w stajence. Nie zabrako tu wic scenki z ycia nowonarodzonego dziecitka, pasterzy, mdrcw, aniow. Cao przeplatana bya koldami w wykonaniu niezwykle utalentowanych gimnazjalistw. Z pewnoci zaprezentowane Jaseka pozwoliy poczu rodzinn atmosfer zbliajcych si wit Boego Narodzenia, pozwoliy te rozpocz wsplne witowanie narodzin Zbawiciela.
   I w tym witecznym nastroju poegnano si a do Nowego Roku. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 2a i 1b. O opraw muzyczn zadbali Wojciech Janczar, Kinga Janczar, Agnieszka Klecza, a nad caoci czuwali opiekunowie mgr R. Bielec?Klara i mgr Marzena Bargiel.