30 listopada wszyscy Szkoci wituj Dzie witego Andrzeja - patrona ich kraju. Nasi gimnazjalici w tym dniu mieli okazj pozna bliej zarwno Szkocj, jak i zwyczaje kulinarne jej mieszkacw.
   Pierwszym punktem Dnia Szkockiego byo przedstawienie w jzyku angielskim przygotowane przez czonkw koa jzyka angielskiego pod opiek pani Agaty Lisik. By to humorystyczny spektakl, ktry dawa publicznoci nie tylko moliwo sprawdzenia swojej znajomoci jzyka angielskiego, ale te pozwala spojrze na mieszkacw Szkocji z przymrueniem oka.
   Nastpnie wytypowane wczeniej reprezentacje klas stany do rywalizacji w konkursie wiedzy o Szkocji - uczestnicy musieli si wykaza nie tylko znajomoci kultury, geografii, historii i tradycji szkockich, ale te sprawnoci, refleksem oraz poczuciem humoru, gdy wrd konkurencji znalazy si midzy innymi: obieranie jabka tak, aby uzyska najdusz i najciesz skrk, rzut ,,kod?? oraz piewanie pieni potwora z Loch Ness i opowiadanie dowcipw o Szkotach. Pierwsze miejsce zaja reprezentacja klasy IIIB, drugie ? klasa IB, a trzecie klasa IIIC. Uczestnicy konkursu ? oprcz solidnej dawki zabawy - otrzymali nagrody ksikowe.
   Ostatnim punktem programu by konkurs kulinarny pod nazw "Co jedz Szkoci?". W konkursie mg wzi udzia kady ucze naszej szkoy, ktry wczeniej przygotowa i przynis oryginalne szkockie danie. Uczestnicy degustowali, a nastpnie gosowali na najsmaczniejsze ich zdaniem potrawy. Konkurs wygra przysmak przygotowany przez uczennice klasy IIIB.
Serdecznie gratulujemy!