Strona główna Uczniowskie akcje FINANSOAKTYWNI z Gimnazjum nr 2 im. Karpatczykw w Nysie na drugim miejscu w wojewdztwie
   Zesp nauczyciela historii i przedsibiorczoci p. Ewy Chojeckiej w skadzie: Agnieszka Klecza, Natalia Malinowska, Agnieszka Marchewka, Wiktoria Wieczorek z klasy IIIa oraz Nikola Blacharska z klasy IIIe zaj II miejsce w Wojewdztwie Opolskim w oglnopolskim konkursie organizowanym przez Ministerstwo Finansw w ramach programu: ?FINANSOAKTYWNI. MISJA: PODATKI W AKCJI. Projekt ten kierowany by do uczniw i nauczycieli szk gimnazjalnych  w Polsce. Jego celem jest edukacja finansowa i uwiadomienie modym ludziom, po co s podatki i jakie korzyci z nich wypywaj.
   Program przewidywa przeprowadzenie lekcji o podatkach oraz napisanie przedmowy dla rwienikw i wygoszenie jej w trakcie debaty,ktra odbya si w naszej szkole 25 maja 2015 r. Wrd zaproszonych goci, ekspertw w sprawie podatkw byli m.in. Naczelnik Urzdu Skarbowego w Nysie - p. Beata Wilczyska, a take przedstawiciele wadz lokalnych - Zastpca Burmistrza Nysy - p. Marek Rymarz oraz Skarbnik Gminy p. Marian Liso.
   Zesp konkursowy bardzo rzetelnie przygotowa si do debaty. Najpierw przeprowadzona zostaa ankieta wrd uczniw gimnazjum klas I-III, a nastpnie sonda spoeczny wrd spoecznoci lokalnej w rnorodnej grupie wiekowej i zawodowej na temat podatkw i ich wykorzystywania w yciu publicznym. Dziewczyny przygotoway prezentacj, nakrciy film oraz napisay przedmow do rwienikw o tym co to s podatki i jakie korzyci wynikaj z ich pacenia.
Jak wida ich praca zostaa doceniona i wyrniona,spord 260 prac,ktre wpyny do komisji konkursowej.
Gratulujemy i yczymy dalszych sukcesw!