Strona główna Wycieczki Wycieczka 1e i 1m do 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Grskiej w Kodzku
   Sprawozdanie z wycieczki do Kodzka klas 1e i 1m. W poniedziaek 18 maja 2015 roku, jak tradycja nakazuje wszystkie klasy pierwsze wziy udzia w wycieczce do Kodzka. Uczniowie uczestniczyli w Dniu Otwartym Koszar 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Grskiej w Kodzku.
   Dla gimnazjalistw przygotowano szereg atrakcji zwizanych z wojskiem. onierze stanli na wysokoci zadania, organizujc punkty tematyczne, na ktrych realizowano zagadnienia:
  • elementy walki wrcz,
  • wybrane elementy wspinaczki,
  • pokonywanie elementw toru OSF,
  • wiczenia przygotowawcze nr 1 z kbs beryl z uyciem LSS Czantoria 1M,
  • praca na broni strzeleckiej,
  • musztra indywidualna i zespoowa,
  • budowa i zasada dziaania wybranych typw broni strzeleckiej bdcej na wyposaeniu pododdziau piechoty grskiej,
  • pokaz sprztu i wyposaenia onierzy 22 Karpackiej Piechoty Grskiej.
   Uczniowie byli bardzo ciekawi wyposaenia wojskowego. Ogromn popularnoci cieszyy si bojowe wozy piechoty, do ktrych mona byo wej.
   Ponadto wzilimy udzia w ?mini ? lekcji? historycznej w salach Tradycji 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Grskiej, gdzie wysuchalimy opowieci o starych karpackich dziejach oraz zobaczylimy zbiory bdce yw pamitk dawnych lat.
   Uczniowie klas 1e i 1m zakoczyli wycieczk w Twierdzy Kodzko, zwiedzajc ciemne i niskie labirynty. Przeycia zwizane z pokonywaniem korytarzy z niespodziankami wywoyway salwy miechu i pozostawiy niezapomniane wraenia.