Ferie ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym NISSA
   W dniach 19-23.01.2015r. w Gimnazjum nr 2 w Nysie miay miejsce warsztaty ?Odkrywamy swoje talenty?. Modzie gimnazjalna oraz uczniowie szk podstawowych mieli moliwo uczestnictwa w zajciach w ramach blokw tematycznych: matematycznego, fizycznego, chemicznego, dziennikarskiego, przedsibiorczego, artystycznego, sportowego oraz bloku gier i rozgrywek umysowych. Ponadto w ramach cyklu LUDZIE Z PASJ odbyo si spotkanie z czonkami Zespou Taca i Pieni Ludowej Nysa pod kierunkiem p. Roberta Woniaka.
   Zajcia tematyczne prowadzili nauczyciele zrzeszeni w stowarzyszeniu (p.Teresa Gua, p.Elbieta Grzaska, p.Lech Gazunow, p.Marta Wilaszek, p.Anita Warzecha-Trzsimiech, p.Barbara Hrykw, p.Anna liwiska, p.Mariusz Szpitalny, p.Ewa i Tomasz Chojeccy oraz zaproszeni gocie tj.: p.Barbara Doliska - blok artystyczny RZEBA W MYDLE, p.Tomasz Perfikowski - warsztaty dziennikarskie - PORTAL NYSAONLINE, p.Marek Flakowski- PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA. Dodatkowo odbyway si zajcia z piki rcznej pod kierunkiem p.Mariusza Szpitalnego.
   Dziki yczliwoci i pomocy wacicieli PIZZERII GRZE w Nysie uczestnicy warsztatw mogli wzi udzia w zajciach z przedsibiorczoci, przypatrujc si jak funkcjonuje firma z naszego regionu.
   W warsztatach cznie uczestniczyo 47 uczniw w wieku od 7 do 15 lat. Organizatorem bezpatnych zaj byo Stowarzyszenie Edukacyjne NISSA. Mamy nadziej, e warsztaty pomogy jego uczestnikom odkry swoje talenty.