Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Projekty edukacyjne

Strona główna Uczniowskie akcje Kady z nas moe by anioem
    W dniach 16 i 17 grudnia w  naszej szkole  miao miejsce niezwyke wydarzenie. Ot w tych wanie dniach do  przybyy "anioy" do nas niosce wiato dla cizko chorego gimnazjalisty - Mateusza Anioa. Na zaproszenie  odpowiedziay dzieci z nyskich szk podstawowych. Wychowawczyni Mateusza pani Ewa Chojecka bya pomysodawczyni akcji "Anioy dla Anioa". Zaprosia do Nysy Magd Anio wraz z zespoem. Koncert mia si odby w grudniu, ale z powodu choroby wokalistki, zosta przeoony. Dzis ju wiemy, e odbdzie si on 11 stycznia 2015r. o  godzinie 15:00 w Kociele pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej przy ulicy Rodziewiczwny w Nysie. Zaraz potem ruszya lawina pomysw. Modzie pieka i sprzedawaa ciasta, a nauczycielki Anna liwiska i Barbara Hrykw zaangaoway uczniw i ich rodzicw do wykonania przepiknych ozdb boonarodzeniowych. Dochd z ich sprzeday - a 1000 z (!) - zosta przekazany rodzicom chopca. Ale to nadal byo mao. Z inicjatywy uczniw - czonkw Szkolnego Zespou Artystycznego "Przyjaciele" - dziki zaangaowaniu nauczycielek - opiekunek koa - Doroty Woniak i Ewy Wrblewskiej, przy yczliwym wsparciu Dyrekcji oraz Rady Rodzicw Gimnazjum nr 2 modzie wystawia niezwyke przedstawienie pt. ?May ksi? na podstawie powiastki A.de Saint Exupery?ego - ba z piknym przesaniem mwicym o przyjani, mioci i nadziei- opowie o chopcu, ktry niczym anio, przyby na Ziemi. Nauczycielki wraz z uczniami przygotoway imienne zaproszenia dla uczniw i wychowawcw wszystkich szk podstawowych na terenie Nysy. Dzieci zostay take poinformowane o celu akcji.
 
     
 
   Pragniemy podzikowa wszystkim wychowawcom, ktrzy wczyli si w nasz akcj, zbierali pienidze, opowiadali histori Mateusza. Dziki ich wysikom modzi aktorzy zebrali kwot 2330 z. O naszej akcji poinformowalimy nyskie szkoy podstawowe. Ale z mediw dowiedzieli si o niej take inni mieszkacy Nysy i okolic. Pracownicy Dziennego Domu Pobytu spontanicznie zorganizowali zbirk pienidzy, aby wspomc Mateusza, a uczniowie Szkoy Podstawowej w Biaej Nyskiej - przekazali na ten cel a 300 zotych! Nasza szkoa gocia tylko 12-osobow reprezentacj tych wspaniaych darczycw. Dlatego pada propozycja, e jeeli tylko zechc, teraz my odwiedzimy ich w Biaej Nyskiej i wystawimy nasz spektakl dla wszystkich chtnych. 16 i 17 grudnia (cznie cztery tury!) w naszym gimnazjum pojawili si modzi ludzie. Zebrane pieniki przekazali witajacym ich wolontariuszom. Nastpnie zasiedli na widowni. Nastolatka (Magda Packa) zaamana po ktni z chopakiem, znajduje na awce w parku zapomnian przez kogo ksik. Zaczyna czyta. I w ten sposb przenosi widzw w wiat Maego Ksicia (Marcin Czekaj/ Radek Jakubowski), ktry znudzony kaprysami swej ukochanej - tyle piknej, co egocentrycznej Ry (Daria Ku), odwiedza planety w poszukiwaniu przyjaci.
   Trafi do autorytarnego Krla (Krzysiek Bidziski), zadufanego Prnego (Dominik Mazurkiewicz), pogronego w naogu Pijaka (Sarah Klose), przeliczajcego wszystko na pieniadze Bankiera (Wojtek Tofil), zapracowanego Latarnika (Radek Jakubowski/ Marcin Czekaj), a w kocu do Geografa (Seweryn Kasperski/ Sebastian Fudalej), ktry skierowa go na Ziemi. Tu spotka Lisa (Ola Pilch), ktry zdradzi mu wielki sekret: "Dobrze widzi si tylko sercem. Najwaniejsze jest niewidoczne dla oczu!". Zrozumia, ze kocha mimo wszystko sw R i musi do niej wrci. I, cho znalaz przyja i oparcie w Lotniku (Micha Janczewski), pozwoli miji (Weronika Jelcz), eby pomoga mu wrci na jego planet.... Przejmujca piosenka "Gdzie jestes May Ksi" w wykonaniu Kingi Janczar zakoczya spektakl, ktry bardzo spodoba si modej widowni, czemu daa wyraz w gorcym aplauzie. Naley doda, e nauczycielki zadbay o kady szczeg. Grze aktoskiej towarzyszya odpowiednio dobrana muzyka, dopeniaa j prezentacja multimedialna, ktrej autorem by pan Krzysztof Wrblewski.  Dziki niej widzowie mogli atwiej "przenie" si wraz z Maym Ksiciem na kolejne planety. Podzikowania nale si take pani Justynie Bk, ktra wykonaa aktorom profesjonalne makijae. Za autork wszystkich strojw bya pani Ewa Wrblewska. Gomi honorowymi byli Mateusz Anio i jego mama. Bardzo wzruszeni dzikowali za wsparcie i okazane serce.  Pani dyrektor Bogusawa Piotrowska obiecaa, e bedziemy pomaga Mateuszowi. I, aby nie by goosownym, przypominamy o koncercie Magdy Anio, a ju 20 lutego 2015r. zapraszamy nysian do Nyskiego Domu Kultury. Wtedy kady bdzie mg dooy swoj "cegiek".
 
Ogromne podzikowania skadamy firmie Akpress - Nysa, ul.Sobieskiego 5 za nieodpatne wydrukowanie zaprosze i plakatw reklamujcych przedstawienie.
 

Komentarze 

+2 #1 2015-01-10 20:23
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżCopyright by Janusz Zaczek (2010)

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. .

EU Cookie Directive Module Information