Strona główna Wycieczki Uczniowie o rajdzie pierwszoklasistw
Tradycyjnie ju Gimnazjum nr 2 im. Karpatczykw w Nysie organizuje rajd dla pierwszoklasistw.
W roku biecym odby si on 2 padziernika. Organizatorami przedsiwzicia byli uczniowie z Samorzdu Uczniowskiego wraz z opiekunami: Izabel Kupk oraz Sawomirem Bublem.
Trasa rajdu prowadzia malowniczymi ciekami okolic Jarnotwka i Pokrzywnej. Na szlaku dla pierwszoklasistw przygotowano 7 stanowisk z zabawnymi zadaniami do wykonania. Uczniowie midzy innymi: rzucali pieczk do celu, jedli jogurt z zasonitymi oczami, biegli z jajkiem, ktre trzymali na czole, wyjadali elki ukryte w misce z mk, wizali sznur z swoich ubra. Wszystkie konkurencje byy punktowane i nagradzane przez przedstawicieli Su.
Punktem kulminacyjnym wdrwki bya polana, na ktrej lenicy z Nadlenictwa Prudnik przygotowali ognisko.
Organizatorzy zadbali, aby modzie po trudach wdrwki posilia si smaczn grochwk, kiebas pieczon nad ogniskiem oraz sodkociami. Nastpnie modzie integrowaa si ze sob, uczestniczc we wsplnych zabawach oraz rozmowach.
Podczas rajdu organizatorzy zadbali take o aspekt ekologiczny ? uczniowie podziwiali pikno przyrody ojczystej, a przede wszystkim nie zamiecali miejsc, ktre przemierzali.
W rajdzie uczestniczyy 202 osoby. Oprcz wychowawcw, nauczycieli, opiekunw SU wdrowali z nami rodzice uczniw. Pnym popoudniem modzie niechtnie opuszczaa miejsca, gdzie spdzia mile i radonie czas.
Wyniki zmaga poszczeglnych klas poznamy za kilka dni.
Opiekunowie ogosz je podczas apelu, ktry zorganizuje Samorzd Uczniowski.

Uczniowie klasy 3C