Strona główna Wycieczki Obz letni we Wadysawowie
  W dniach 30.07 ? 13.08.2012 r. uczniowie naszego gimnazjum oraz dzieci i modzie z naszej Gminy wypoczywali we Wadysawowie. Obz sportowo ? rekreacyjny zosta zorganizowany przez Beat Ciasto z ramienia Midzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Gim2? z siedzib w Gimnazjum nr 2 w Nysie oraz zosta czciowo dofinansowany przez Gmin Nysa z zakresu przeciwdziaania uzalenieniom i patologiom spoecznym z uwzgldnieniem profilaktyki i rozwizywania problemw alkoholowych oraz przeciwdziaania narkomanii na rok 2012 ? organizacja wypoczynku.

Podczas realizacji zadania wykorzystywalimy wartoci, jakie niesie za sob sport w celu podnoszenia wiedzy i kwalifikacji, umoliwiajcych modym ludziom ksztatowanie sprawnoci fizycznej oraz skonnoci do osobistego wysiku, a take rozwijania umiejtnoci spoecznych takich jak praca zespoowa, solidarno, tolerancja, fair play.
   Podczas 15 dniowego obozu sportowo ? rekreacyjnego 30 uczestnikw wypoczywao nad polskim Morzem Batyckim we Wadysawowie. W trakcie pobytu uczestnicy czynnie odpoczywali grajc w siatkwk plaowa, pik non, koszykwk, palanta oraz inne gry sportowe (na terenie szkoy znajdowaa si hala sportowa oraz boiska sportowe). Mogli wypocz na piknej, piaszczystej play. Odbyy si dwie wycieczki do Gdyni i na Hel, w trakcie ktrych poznali polskie wybrzee. Intensywnie brali udzia w konkursach plastycznych oraz z duym zaangaowaniem realizowali tematyk profilaktyczn w ramach zadania. Pieszo poznali Wadysawowo i okolic, brali udzia w imprezach kulturalno ? owiatowych, ktrych organizatorami byy lokale wadze (koncerty letnie).
   Wyjazd mia za zadanie pomc w prawidowym rozwoju fizyczno ? spoecznym modego czowieka, zagospodarowa czas, zaszczepi pozytywne wzorce spdzania wolnego czasu.