Naszą witrynę przegląda teraz 106 gości 

Projekty edukacyjne

   W dniu 20 czerwca 2012 r. odbya si w naszej szkole debata panelowa pt.: ?Spacerkiem po europejskiej Nysie i okolicy?. Zorganizowana zostaa w ramach obchodw Dnia Funduszy Europejskich, wedug oglnopolskiego projektu ?Interaktywna mapa przemian?. Miaa ona na celu przyblienie uczniom  tematyki europejskiej oraz ukazanie zmian jakie zaszy w naszym regionie dziki wykorzystaniu rodkw unijnych. W debacie uczestniczyli przedstawiciele wadz lokalnych, dyrekcja szkoy oraz przedstawicieli spoecznoci szkolnej. Swoj obecnoci zaszczycili nas: p. Mariola Szewczyk - Dyrektor Gminnego Zarzdu Owiaty w Nysie, p. Lidia Barcik ? Naczelnik  Wydziau Inicjatyw i Przedsibiorczoci  Urzdu Miejskiego w Nysie, p. Piotr Chomyn - Konsultant Punktu Informacji Europejskiej przy Urzdzie Pracy w Nysie, p. Tomasz Szymkiewicz - przedsibiorca lokalny wykorzystujcy rodki unijne we wasnej firmie - ?Expert? Centrum Jzykw Obcych w Nysie, p. Lech Gazunow, nauczyciel Gimnazjum nr 2 w Nysie ? autor i koordynator oglnopolskiego projektu ?Odkrywa nieznane, tworzc nowe - program rozwijania zainteresowa fizyk?,  p. Daniel Wojtak przedstawiciel organizacji pozarzdowej Europa 2.0. Projekt Polska, p. Lucyna Zalewska - Dyrektor Gimnazjum nr 2, p. Marzena Gazunow - koordynator programu unijnego, nauczyciel Gimnazjum nr 2 w Nysie.
 
"Get the Flash Player" "to see this gallery."

   Organizatorami spotkania bya p. Ewa Chojecka, Szkolny Klub Przedsibiorczoci, we wsppracy z Samorzdem Uczniowskim i opiekunem  p. Ann liwisk. Przybyych goci  witay ?uczennice-czarownice? z kl. IIIp, ktre promoway nysko-jesennicki ?Szlak czarownic.? Debat rozpoczli Daniel Niemiec z kl. III d oraz Dominik Kozio z kl. II m - laureaci konkursu na prezentacj multimedialn ?Spacerkiem po europejskiej Nysie i okolicy?, ktrzy zaprezentowali swoje prace ukazujce zmiany jakie dostrzegaj modzi ludzie w swoim regionie. Prowadzca spotkanie przewodniczca Samorzdu Uczniowskiego Marta Misiaszek z klasy III b, umiejtnie przekazywaa gos poszczeglnym gociom. Pan Piotr Chomyn przybliy rodzaje funduszy europejskich, ukazujc jednoczenie ich wykorzystanie. Pani Lidia Barcik, ktra pokazaa jakie projekty realizuje nasza gmina i jak udaje si pozyskiwa rodki unijne. Modzie moga rwnie dowiedzie si, jak mona  wykorzysta  fundusze unijne przy prowadzeniu wasnej firmy, co udowodni p. Tomasz Szymkiewicz. O korzyciach, jakie moe czerpa mody czowiek mwili rwnie p. Daniel Wojtak oraz p. Lech Gazunow, ktry prowadzi przez 5 lat oglnopolski program edukacyjny z fizyki, cieszcy si wrd modziey niezwyk popularnoci. Jak rozwija swoje umiejtnoci oraz poszerza wasne kompetencje   wykorzystujc rodki z Unii Europekskiej, mwia p. Marzena Gazunow. O tym jak projekty pomagaj modym ludziom w ich rozwoju intelektualnym przedstawiaa Dyrektor GZO w Nysie - p. Mariola Szewczyk. Gos zabrali rwnie uczniowie, Wiktoria Wieczorek z kl. Ie (projekt ?Jestem z Venus?) oraz Bartosz Sobieski i Mateusz Madej z kl. Ib ( ?Odkrywa nieznane, tworzc nowe?), ktrzy podzielili si swoimi spostrzeeniami  i korzyciami wypywajcymi z uczestnictwa w tych projektach. Wnioski, ktre wysnuto, zwracay uwag na konieczno informowania i promowania wszelkich dziaa zwizanych z wykorzystaniem rodkw unijnych wrd spoecznoci lokalnej. Jak si zatem okazao nasz spacerek po europejskiej Nysie i okolicy dopiero si rozpocz?
   Organizatorzy debaty pragn podzikowa raz jeszcze przybyym gociom, ktrzy zechcieli powici swj czas i podzieli si wasn wiedz i dowiadczeniem. Szczeglne podzikowania nale si rwnie p. Marzenie Gazunow, p. Lechowi Gazunow, p. Agacie Lisik, p. Agnieszce Kozio oraz uczniom z klas:  IIa i IIIp za pomoc przy przygotowaniu spotkania.
 
Szkolny Klub Przedsibiorczoci

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież



Copyright by Janusz Zaczek (2010)

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. .

EU Cookie Directive Module Information