Strona główna Konkursy i turnieje Drugie miejsce w XII Midzygimnazjalnej Corridzie Ortograficznej
   Dnia 31 maja w naszej szkole uczniowie wszystkich nyskich gimnazjw ju po raz dwunasty  zmierzyli si z ?bykami? podczas ?Corridy Ortograficznej?. Po eliminacjach szkolnych, ktre cieszyy si bardzo duym zainteresowaniem, wszystkie gimnazja wyoniy picioosobowe grupy finalistw. W cisym finale znalazo si 30 uczniw ? najlepszych z najlepszych.
   Uroczystego otwarcia dokonaa wicedyrektor gimnazjum mgr L. Zalewska. Jak na konkurs ortograficzny przystao, uczniowie zmierzyli si z dyktandem oraz testem. Po zakoczeniu rozgrywek wszyscy gimnazjalici udali si na poczstunek zasponsorowany przez sklepik szkolny, natomiast komisja, w skad ktrej weszli nauczyciele jzyka polskiego z szeciu nyskich gimnazjw, przystpia do sprawdzania prac. Poziom by wysoki, do wyrwnany.
Tym wiksze gratulacje dla zwycizcw, ktrymi s:
  1. Filip Mykieta ? Gimnazjum Diecezjalne
  2. Micha Rupiski ? Gimnazjum nr 2 i Wojciech Gruchot - Gimnazjum Sportowe
  3. Nina Kotowska ? Gimnazjum Diecezjalne
Laureaci otrzymaj nagrody ufundowane przez Burmistrz Nysy. Oficjalne wrczenie nastpi  w czerwcu w Nyskim Domu Kultury.
Organizator serdecznie dzikuje wszystkim uczniom i pedagogom, ktrzy co rok przystpuj do konkursu i reprezentuj wysoki poziom wiedzy ortograficznej.

mgr Agnieszka Dastych