Strona główna Wycieczki Przyjemne z poytecznym
     Koniec roku szkolnego i pikna, czerwcowa pogoda sprzyja spacerom i wycieczkom. Ale pani Joanna Politaska przygotowaa dla swoich wychowankw nie lada niespodziank. 15 czerwca uczniowie klasy Im wzili udzia zabawie w finansowe podchody zorganizowane przez studentw Pastwowej Wyszej Szkoy Zawodowej w Nysie z okazji 10. rocznicy powstania uczelni.
     Kady z nas zna zasady gry w podchody. Prowadzcy okrelaj tras, zostawiajc po drodze strzaki, lady i zadania do rozwizania lub ukadaj amigwki, majce doprowadzi do odnalezienia miejsc, do ktrych zawodnicy maj dotrze.
     Organizatorzy zmodyfikowali zasady tej gry - wskazwkami dla uczestnikw byy rwnania matematyczne umieszczone na chodniku. Rozwizania kieroway uczniw do odpowiednich punktw. Tam studenci mieli przygotowane pytania z zakresu wiedzy o spoeczestwie, ekonomii i bankowoci. Za kad odpowied gimnazjalici zbierali podpisy od prowadzcych- kolor zielony oznacza bdn, czerwony- poprawn odpowied. Ilo czerwonych wpisw decydowaa o wygranej. Uczniowie tak dobrze radzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami, e musieli  stoczy walk w dogrywce.
Najlepszym okaza si Micha Babicz, drugie miejsce zaja Ania Woniak, a zaraz za nimi znalaza si Monika Mrozek.
     Mimo zmczenia uczniowie wrcili do szkoy zadowoleni. Ich postawa spotkaa si z uznaniem organizatorw, ktrzy zaproponowali kontynuowanie wsppracy.
     W przyszym roku szkolnym uczniowie sprawdz swoje umiejtnoci w inwestowaniu na giedzie, w czym pomog im studenci wydziau ?Finanse i rachunkowo? PWSZ w Nysie pod opiek mgr in. A. Halikowskiej.