Strona główna Imprezy i spotkania Dzie Europy w naszej szkole

W dniu 09.06.2010 w naszej szkole odby si Dzie Europy, ktrego celem byo przyblienie uczniom kultury i zwyczajw krajw europejskich. Na korytarzu zorganizowano stoiska prezentujce albumy i literatur najwaniejszych krajw Europy (Polski, Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji).  Ponadto umieszczona zostaa mapa polityczna Europy oraz flagi poszczeglnych krajw.
Uczniowie zwiedzali kolejne stoiska, ogldali albumy, studiowali map, a nastpnie klasami udawali si na quiz dotyczcy pastw europejskich.

Do zada naleao: nazwanie pastw i ich stolic, okrelenie ustroju politycznego i wymienienie najbardziej znanych osb ze wiata polityki, zidentyfikowanie najwaniejszych zabytkw Europy, rozpoznawanie poszczeglnych jzykw europejskich oraz charakterystycznych dla danych krajw potraw.

Konkurs ten cieszy si duym zainteresowaniem ze strony uczniw, obudzi w nich ducha rywalizacji i by okazj do wykazania si wiedz, z zakresu takich przedmiotw jak: jzyki obce, geografia i wos, a take sprawdza oglna orientacje modych osb we wspczesnym wiecie. A poniewa wszystko odbywao si w sympatyczne atmosferze i miao form zabawy przy muzyce klasycznej, uczniowie z przyjemnoci sprawdzili siebie i swoj wiedz.