Strona główna Konkursy i turnieje II Terenowy Turniej Wiedzy o Lesie
II Terenowy Turniej Wiedzy o Lesie

Zobacz zdjcia

W II Terenowym Turnieju Wiedzy o Lesie, ktry odby si 25 maja br. w Kubicach, a zorganizowanym przez Nadlenictwo Prudnik i Zesp Opolskich Parkw Krajobrazowych w Pokrzywnej, uczestniczyo 4 uczniw naszego gimnazjum.

Z wiedz mocno wykraczajc poza obowizkowy materia szkolny, w szranki z innymi gimnazjami powiatu nyskiego stanli: Paulina Furdyko kl. III m, Jakub Kry kl. I m, Micha Rupiski kl. I m, Daniel Kufieta kl. II b. Uczestnicy startowali indywidualnie, rozpoznajc gosy i tropy zwierzt oraz roliny lene, nastpnie przyporzdkowujc je do okrelonych zbiorowisk. Najwikszy problem wszystkim zawodnikom sprawia ochroniarska cz konkursu oraz pomiar drewna. Nasi gimnazjalici osignli wynik midzy 27-24 punkty podczas, gdy zwycizca osign 33pkt. Zdobyta wiedza i wyniki naszych reprezentantw powinny zaowocowa w przyszym roku. Uczniowie do konkursu byli przygotowywani przez nauczycieli J. Olszewsk i E. Buk.

Organizatorom konkursu nale si podzikowania za ciekaw formu edukacji lenej, wzorow organizacj i przemi atmosfer zawodw.