Po raz czwarty w tym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum nr 2 w Nysie -pod opiek pa: Marzeny Bargiel, Renaty Bielec i Doroty Woniak - gocili  emerytw i rencistw z Klubu Seniora przy PKPS- ie w Nysie i Stowarzyszenia Osb Niepenosprawnych i ich Przyjaci w Nysie. Tym razem okazj do spotkania by Dzie Rodziny. Gimnazjalici przygotowali program artystyczny pt. ?Sd Parysa?, dziki ktremu gocie  mogli przez chwil przenie si w czasy staroytnej Grecji. Nie zabrako take wierszy i piosenek majcych na celu uczczenie obchodzonego 26 maja wita wszystkich Mam i 23 czerwca Dnia Ojca.

Organizatorki zadbay take o skromne upominki i poczstunek dla zaproszonych.

W rewanu gocie zaprezentowali swoje umiejtnoci wokalne  i recytatorskie.

Tego typu spotkania  maj na celu integracj modziey z osobami starszymi,

ksztatowanie waciwych postaw, okazywanie szacunku osobom starszym, ale take wsplne przeywanie wanych wydarze zwizanych ze witami oraz uroczystociami rodzinnymi. Korzy za jest oboplna: uczniowie  maj  okazj do zaprezentowania swoich umiejtnoci, natomiast zaproszeni gocie mio spdzaj wolny czas w towarzystwie modych, utalentowanych ludzi.