Strona główna Imprezy i spotkania Tydzie Ekologii 4V-7V - ,,Dzie Ziemi 2010"

Gimnazjum nr2 w Nysie prowadzi aktywn dziaalno w zakresie edukacji biologiczno-ekologicznej. Efektem podjtych dziaa edukacyjnych jest zajcie II miejsca w Midzygimnazjalnym Konkursie Ekologicznym. Dwie nasze uczennice- Paulina Furdyko i Aleksandra Rarg zakwalifikoway si do finau Wojewdzkiego Konkursu Biologicznego, a udzia uczniw: J. Kry, P. Tarnowskiego, A. Rarg i P. Furdyko w Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym Tuowice 2010 zaowocowa zajcie II miejsca oraz zdobyciem dwch wyrnie; ponadto Paulina Furdyko zaja I miejsce w Gminnej Olimpiadzie Ekologicznej. Dziaalno edukacyjna w zakresie ekologii miaa te oddwik w przygotowanym przez nauczycieli biologii: Jadwig Olszewsk i Edwarda Buk oraz Koo Modych Ekologw Tygodniu Ekologii oraz obchodw  Dnia Ziemi, ktre odbyway si od 4 do 7 V 2010. W tym czasie przeprowadzono:

1. Konkurs ekologiczny "Ratujmy Ziemi" zwizany z  problematyk ekologiczn w skali lokalnej i globalnej.

2. Konkurs na plakat i fotografi pt.: "Nasza zdewastowana Ziemia wzywa pomocy". Konkurs mia na celu rozwijanie zainteresowa przyrodniczych, pobudzenie poprzez twrczo plastyczn wyobrani uczniw w zakresie szkodliwego wpywu czowieka na rodowisko naturalne.

3. Warsztaty pod hasem "Tobie zostaa powierzona Ziemia", gdzie uczniowie przygotowali dyskusje na tematy:

- nowe kierunki w ochronie przyrody

- odpowiedzialno, a rodowisko naturalne

- segregacja u rde - jako metoda skuteczna, tania i prosta w realizacji.

Podsumowaniem obchodw Tygodnia Ekologii bya prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniw naszego gimnazjum pt.: "Las naszym przyjacielem".

Uczniowie, ktrzy zajli najlepsze miejsca w konkursach to

P.Furdyko, M.Rupiski, D.Kufieta, P.Tarnowski, J.Kry, D.Popiel

Serdecznie gratulujemy zapau i sukcesw!

Agata Lisik, nauczycielka Gimnazjum nr2 w Nysie