Strona główna Imprezy i spotkania Ach! Co to by za festyn...

ZOBACZ ZDJCIA Z FESTYNU

W dniu 8 maja 2010 odby si w naszej szkole festyn z okazji Dnia Patrona Szkoy. Caa  impreza bya przygotowana przez nauczycieli, rodzicw oraz modzie gimnazjaln. Koordynatorami i reyserami imprezy byy Panie: Magorzata aczek, Bogusawa Kotonowska i Boena Zwoliska.

Na wstpie pani dyrektor Bogusawa Piotrowska powitaa przybyych goci. Pani dyrektor przedstawia w zarysie histori szkoy, podzikowaa wszystkim tym, ktrzy przyczynili si do jej rozwoju.

Wrd zaproszonych goci byli: Pani Jolanta Barska ? burmistrz Nysy, Pan Aleksander Juszczyk ? wiceburmistrz Nysy, Pan Jzef Adamw ? dyrektor Gminnego Zarzdu Owiaty w Nysie, Pan Wadysaw Gawdyn ? Karpatczyk, Pan Zygmunt Glensk - Karpatczyk, Pukownik Adam Mazgua ? byy dowdca 22. Karpackiej Brygady Piechoty Grskiej Obrony Terytorialnej, Pani Maria Olaniszyn ? wicedyrektor Szkoy Podstawowej nr 8, Pani Jzefa Ziemnik ? wieloletni dyrektor Gimnazjum nr 2, Pani Aniela Bukaa ? prezes Zarzdu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Nysie, Pani Elbieta Klimas ? prezes Stowarzyszenia Dobra Droga, Pani Anna Jamrozik ? gwna ksigowa Gminnego Zarzdu Owiaty w Nysie, a take przedstawiciele Rady Rodzicw, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkacy Nysy.

Podczas festynu zosta zaprezentowany bardzo atrakcyjny program artystyczny. Imprez uwietniy wystpy: chru ?Dysonans?, zespou teatralnego ?Przyjaciele?, zespow tanecznych ?Flame?, ?DNA?, ?Szok? i ?Mini Szok?, a take uczniw Prywatnej Szkoy Muzyki Rozrywkowej w Nysie oraz zespou muzycznego ?APCNP?. Swoje rnorodne talenty zaprezentowali take laureaci szkolnego konkursu ?Mam talent?. Pikny taniec pokazali rwnie tancerze Teatru Ognia ?ParaDox?. Uczestnikom festynu podoba si take pokaz karate Kyokushin.

Rozstrzygnito rwnie konkurs historyczny na temat wiedzy o Karpatczykach. Nagrod gwn bya ksika, ktr organizatorzy otrzymali od Prezesa Zwizku Karpatczykw ? Jzefa Wojteckiego z oryginalnym podpisem Generaa 3. Dywizji Strzelcw Karpackich ? Bronisawa Ducha. Trzecie miejsce w konkursie zaj Szymon Bauciak z klasy II m.

Rozstrzygnito take konkurs plastyczny pt. ?Maki? (uczniowie mieli wykona prace technik dowoln, kolorow). Nagrodami byy zestawy farb olejnych, blejtramy oraz zestawy pasteli.

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce ? Marta Lepak III m i Zuzanna Piotrowska III e

II miejsce ? Ewelina Ejzel II m i Angelika Janowska III b

III miejsce ? Emilia Hanuszewska I m i Aleksandra Kraszewska II m

Wyrnienia:

Ewa Zikowska II m, Joanna Piotrowska II m, Aleksandra Wjtowicz II m.

Szkolne Koo PCK przeprowadzio konkurs I Pomoc Przedmedyczna. Konkurs skada si z czci teoretycznej (test) i praktycznej (prezentacje na fantomach). Nagrodami byy gadety i koszulki PCK.

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce ? Patryk Boek ? III r

II miejsce ? Emilia Hanuszewska I m

Podczas festynu mona byo take zje smaczny posiek. Organizatorzy czstowali goci grochwk, pierogami, smakoykami z grilla i z baru saatkowego. W kawiarence oferowano pyszne ciasta, wiee soki i aromatyczn kaw.

Mona byo take wygra ?los szczcia? na loterii fantowej (GWNA NAGRODA ? ROWER!), pooglda prace plastyczne wykonane przez uczniw, kupi ulubion lektur na kiermaszu taniej ksiki, poprawi urod w kciku kosmetycznym lub postrzela na strzelnicy pod okiem fachowcw. Niezapomnianych emocji najmodszym uczestnikom festynu dostarczy spacer w przeroczystych, dmuchanych kulach, a take euro  bungee, dmuchany zamek i zjedalnia.

Festyn by bardzo udany, cho pogoda czasem pataa figle. Gocie bawili si fantastycznie, korzystajc z rnych atrakcji. Panowaa wspaniaa atmosfera i wszystkim dopisywa wymienity humor!

Tak atrakcyjn imprez zawdziczamy osobom, ktre zaangaoway si w organizacj festynu: nauczycielom, rodzicom, sponsorom i uczniom.