Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

Projekty edukacyjne

Strona główna Imprezy i spotkania Spotkania z cyklu „Opowieści z Kresów”
Spotkania z cyklu „Opowieści z Kresów”
W dniu 25 marca 2019 r. w naszej szkole z inicjatywy Prezesa Klubu Tarnopolan w Nysie - p. Janiny Stadnik odbyły się dwa spotkania z p. Tomaszem Kubą Kozłowskim z Domu Spotkań z Historią z Warszawy. Wśród zaproszonych gości byli członkowie Klubu Tarnopolan oraz  uczniowie klas VIII b, VIII c, VIII d, III eg i III mg. Pan Tomasz Kuba Kozłowski jest autorem cyklu oraz koordynatorem programu Warszawska Inicjatywa Kresowa, a przede wszystkim miłośnikiem i badaczem Kresów. W swojej prelekcji niezwykle ciekawie przedstawił wyjątkowość Kresów, a także dramaty i losy polskich przesiedleńców. Zachęcał młodych ludzi do badania swojego pochodzenia, zainteresowania się historią swoich przodków i poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie, skąd przybyli na te tereny ich dziadkowie i pradziadkowie. Dziękujemy bardzo za zorganizowanie tak wyjątkowych spotkań właśnie w naszej szkole.
 


Copyright by Janusz Zaczek (2010)

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. .

EU Cookie Directive Module Information