Nasi absolwenci, wolontariusze nominują…

OGÓLNOPOLSKI PLEBISCYT  „Miłosierny Samarytanin Roku 2018”

Już po raz XV Wolontariat Św. Eliasza poszukuje osób, które bezinteresownie, pomimo wszystko wyciągają pomocną dłoń do drugiego człowieka. Nasi absolwenci, wolontariusze nominowali  p. ANITĘ WARZECHĘ - TRZĘSIMIECH do tytułu „Miłosiernego Samarytanina Roku 2018” w kategorii: osoba, która bezinteresownie pomaga innym w potrzebie, osoba szlachetna, dla której pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.
   Pani Anita od lat wspiera i pomaga wszystkim tym, którzy potrzebują pomocy. Robi to bezinteresownie, a swoją postawą motywuje innych do działania. Wielką jej zasługą jest umiejętność zaangażowania i motywowania do bezinteresownego działania młodzieży, z którą od wielu lat pracuje. Dzięki Pani Anicie młodzi ludzie uczą się empatii i wyrozumiałości, dostrzegania potrzeb innych. Od przeszło 15 lat, corocznie współorganizuje akcje charytatywne na rzecz nyskiego HOSPICJUM im. Arnolda Janssena i  angażuje się w działania wolontariatu. Swoim przykładem i poświęceniem daje dowód niespotykanej w dzisiejszych czasach wrażliwości na cierpienie oraz krzywdę drugiego człowieka.
   Najważniejsze jest jednak to, że kandydaturę p. Anity Warzechy – Trzęsimiech zaproponowali właśnie jej wolontariusze i uczniowie, którymi opiekuje się od wielu lat, prowadząc Szkolne Koło PCK i Wolontariatu. Dowodem uznania może być choćby otrzymana w 2003 r. nagroda uczniów - Oskar „Pomocna Dłoń”.

DZIAŁANIA:
  • Prowadzenie Szkolnego Koła PCK i promowanie idei wolontariatu: organizowanie akcji: „Czerwonokrzyska Gwiazdka”, „Kampania Walki z Głodem”, „Wielkanocny Zajączek”, „Gorączka Złota” (2006-2019);
  • Współpraca z Hospicjum im. Arnolda Janssena w Nysie jako Koordynator Wolontariatu Hospicyjnego (2007 - 2018):
  • Współorganizowanie Akcji „Żonkil” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei” w miastach: Nysa, Korfantów, Łambinowice, Głuchołazy, Otmuchów – koordynowanie pracą ok. 200 wolontariuszy (2007-2018);
  • Koordynowanie pracą wolontariuszy podczas koncertów charytatywnych połączonych z licytacją dzieł sztuki w Nyskim Domu Kultury (2010- 2018) - koncert charytatywny Piotra Machalicy (02 XII 2018 r.);
  • akcja sprzątanie grobów na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej w Nysie (X. 2018 r.);
  • pomoc przy organizacji wigilii dla osób samotnych przy parafii Matki Boskiej Bolesnej w Nysie (XII.2018 r.);
Zachęcamy do głosowania do 10 marca 2019 r.