Uczniowie naszej szkoły w Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach
   W dniu 29 listopada 2018 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły gościli w Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Tym razem warsztaty historyczne, w których brali udział uczniowie klas VIIIc oraz IIImg (oddział gimnazjalny) poświęcone były walce Polaków na drodze do odzyskania niepodległości. W ciekawy sposób  młodzi ludzie mogli poznać niezwykłe i trudne losy ich rówieśników, którzy w walce o Polskę  niejednokrotnie musieli stawać przeciwko sobie we wrogich armiach. Młodzież miała również okazję zwiedzić muzeum i zapalić znicz na cmentarzu jeńców wojennych. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach Dni Otwartych Muzeum i obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy bardzo organizatorom za zaproszenie i niezwykłą lekcję historii (Jolanta Karbowska, Ewa Chojecka i Beata Gałowska).