Strona główna Konkursy i turnieje Europejskie Dni Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa
Tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem: "Niepodległa. Dla wszystkich", są znakomitą okazją do zainteresowania dzieci i młodzieży historią Polski, regionu i miasta. Dlatego 15 września 2018r. Muzeum Powiatowe w Nysie zorganizowało turniej wiedzy oraz konkurs plastyczny poświęcony 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół średnich powiatu nyskiego (12-17 lat). Na podium znalazło się aż dwóch naszych uczniów: II miejsce zajął Filip Przybyszewski z klasy VIIIb, III miejsce Maciej Więckiewicz z klasy VIIb i tuż poza podium Wiktoria Hajduk z klasy VIIIc, w konkursie plastycznym Ola Walczak z klasy VIIIc otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy!!!

Opiekunowie: Ewa Chojecka, Izabela Przybyszewska