Prosimy o głosy na nasz projekt: Nyskie Centrum Nauki i Zabawy

Każdy mieszkaniec Powiatu Nyskiego niezależnie od wieku, może zadecydować o powstaniu Nyskiego Centrum Nauki i Zabawy i uzyskaniu dotacji 100 000 zł na pomoce edukacyjne.

Prosimy o głosy na projekt:

Nyskie Centrum Nauki i Zabawy,

numer projektu na liście:

P/ONY/14/DEP

W dniach 9-29 kwietnia 2018 odbędzie się głosowanie na wybrane projekty w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego na rok 2018.

Głosuj na telefonie - odczytaj kod QR z linkiem do strony glosowania:

Głosować można wrzucając kartę do urny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego lub w punkcie informacyjnym znajdującym się w Starostwie Powiatowym w Nysie, ul. Piastowska 33, elektronicznie na stronie https://budzet.opolskie.pl/karta-do-glosowania/ wybierając Powiat Nyski

Głos jest ważny gdy wybieramy jeden projekt powiatowy -
Nyskie Centrum Nauki i Zabawy
oraz jeden subregionalny !!!

Głosy można także oddawać na kartach i zostawiać w sekretariacie SP nr 10 w Nysie przy ul. B. Prusa 14 oraz w sekretariacie przy ul. 11 listopada 6

KARTA DO GŁOSOWANIA (do pobrania)

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Powiatu Nyskiego, także dzieci i młodzież do 16 roku za zgodą rodziców - rodzic podaje imię i nazwisko oraz PESEL.

Komu będzie służyć Nyskie Centrum Nauki i Zabawy? Dla ciekawych świata w każdym wieku: od przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, po osoby dorosłe, nauczycieli oraz lokalnej społeczności.

Nyskie Centrum Nauki i Zabawy, to trzy pracownie z zapleczem wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, zlokalizowane w wydzielonych pomieszczeniach o powierzchni 320 m2 w Szkole Podstawowej nr 10 w Nysie.

Przewidujemy pracownie:

• matematyczno-sensoryczną; gier logicznych oraz rozwijających wyobraźnię przestrzenną,
  • przyrodniczą; z zestawami do eksperymentowania z fizyki,
  • informatyczną - umożliwiającą budowę wyjątkowych robotów, unikalnych konstrukcji inżynierskich, programowanie i sterowanie stworzonymi konstrukcjami.

W tych pracowniach zajęcia będą mogły prowadzić przedszkola, szkoły, uniwersytety trzeciego wieku, organizacje pozarządowe, nieformalne grupy, zwłaszcza w dziedzinie nauk przyrodniczych i matematyczno-informatycznych. Dzięki interaktywnej wystawie połączy się naukę z zabawą oraz udostępni atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu. Zaprezentuje naukę w przystępny sposób, wyjaśniając otaczające nas zjawiska fizyczne i przyrodnicze organizując pokazy naukowe, wykłady oraz rozmaite warsztaty dla różnych grup wiekowych. Centrum Nauki będzie uzupełnieniem stworzonego w 2017 roku ogrodu doświadczeń, przestrzeni edukacyjnej zrealizowanej z Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa w ramach projektu: „Ogród doświadczeń - interaktywna ekspozycja przybliżająca prawa przyrody”.