SEJM DZIECI I MŁODZIEŻY 2018
   Już po raz kolejny nasi uczniowie starają się o mandat Posła do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jest to projekt edukacyjny za, którego realizację odpowiada Kancelaria Sejmu, natomiast współorganizatorami są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest promowanie postaw obywatelskich wśród młodych osób, przybliżenie im zasad funkcjonowania demokracji parlamentarnej, a także zachęcenie do podjęcia działań związanych z bieżącym tematem sesji. Temat tegorocznych obrad to: Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej. Zadaniem uczniów jest zaplanowanie kampanii wyborczej posła do Sejmu Ustawodawczego z uwzględnieniem środków przekazu dostepnych w latach 1919-1922. Nasze uczennice klasy 3bg: Weronika Malara i Patrycja Wróblewska wybrały postać Wojciecha Korfantego. Promując postać Posła II RP przeprowadziły już sondaże, wizyty wyborcze w sojuszniczej Szkole Podstawowej w Białej Nyskiej oraz wywiady z dziennikarzami Radia Nysa FM (p. F. Miszkiel) i portalu I LOVE Nysa ( p. Dominika Michna).
   Trzymamy kciuki za dziewczyny i życzymy powodzenia w ubieganiu się o mandat Posła XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.