Strona główna Konkursy i turnieje Mikołajkowe Pokazy Taneczne – już za nami!
Mikołajkowe Pokazy Taneczne – już za nami!
   We wtorek 28 listopada 2017 roku, już po raz szósty w Szkole Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi im. J.H.Dąbrowskiego w Nysie odbyły się Mikołajkowe Pokazy Taneczne.
Impreza odbyła się w ramach realizacji zadania z zakresu Gminnego  Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2017. To już XVI edycja Konkursu Tańca Nowoczesnego pod hasłem: „MOJE ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ. PAMIĘTAJ CZŁOWIEKU MŁODY – W TAŃCU, NIE W PICIU, SZUKAJ PRZYGODY”.
Pomysłodawczynią i organizatorką pokazów tanecznych jest pani Beata Ciastoń.
W ramach projektu młodzi ludzie uczestniczyli w zajęciach tanecznych, gdzie poznali różne techniki i style taneczne. Ważna częścią programu są spotkania edukacyjne, podczas których rozmawiano
o przeciwdziałaniu narkomanii, paleniu papierosów i aktywnych formach spędzania czasu wolnego. Uczniowie uczęszczający na zajęcia taneczne oraz dzieci i młodzież z Gminy Nysa wzięli udział w XVI edycji konkursu tańca nowoczesnego.
W pokazach wystąpiły dzieci 4–6 letnie z zespołu „ELFY”, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum – zespół „SZOK” oraz grupa „Mini Tango” – popularyzujący taniec towarzyski.
Łącznie na scenie zobaczyć można było ok. 50 tancerzy. Wielokrotnie prezentowali się przed liczną publicznością, która w tym dniu zapełniła po brzegi szkolną salę gimnastyczną.
Instruktorkami i opiekunkami zespołów są panie: Beata Ciastoń i Jolanta Sajek–Stadnik.
Zajęcia i prezentacje taneczne odbywają się w ramach działań Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gim2” w Nysie.
Dziękujemy tancerzom za występy a publiczności za obecność. Zapraszamy za rok.