Strona główna Konkursy i turnieje Szkolny Konkurs ?Mistrz Piknego Czytania?
   Dnia 12 grudnia 2016r. w bibliotece odby si Szkolny Konkurs ?Mistrz Piknego Czytania? zorganizowany przez  p. Joann Nowak i  p. Marzen Bargiel ? koordynatorki Szkolnego Programu Czytelniczego. Celem przedsiwzicia bya popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej wrd modziey, doskonalenie umiejtnoci wyranego i wyrazistego czytania gonego  a take ksztatowanie umiejtnoci wspzawodnictwa i wspdziaania. W rywalizacji  wzio udzia 11 uczniw wytypowanych wczeniej przez koordynatorki podczas Tygodnia Gonego Czytania.
   Laureaci zostali wyonieni na podstawie przygotowanej w domu prezentacji wybranego przez siebie fragmentu prozy, ktra oceniana bya zgodnie z przyjtymi przez jury zasadami. Ocenie podlegay: dykcja i prawidowa emisja gosu, interpretacja wybranego fragmentu prozy, umiejtno budowania nastroju, wraliwo na pikno sowa mwionego a take charyzmatyczno uczestnika ? umiejtno zainteresowania publicznoci. Konkursow prezentacj oceniay: Pani Janina Muzyka?opuch ? przewodniczca, Joanna Nowak i Marzena Bargiel.

Mistrzami Piknego Czytania zostali:

• Przemysaw Misiarz ? klasa 3c
  • Aleksandra Krzyanowska ? klasa 1m