Dziki finansowemu wsparciu Banku BG Paribas w dniu 1 grudnia 2016 r. w Gimnazjum nr 2 im. Karpatczykw w Nysie odbyy si warsztaty przybliajce dzieciom i modziey histori pienidza, jego znaczenie i rozwj na przestrzeni dziejw. W zajciach na zaproszenie Stowarzyszenia Edukacyjnego Nissa obok modziey gimnazjalnej uczestniczyy dzieci ze Szkoy Podstawowej nr 10 w Nysie. Uczniowie podzieleni na mieszane wiekowo grupy rywalizowali i zmagali si z konkretnymi zadaniami przybliajcymi podstawowe zagadnienia zwizane z histori pienidza i bankowoci. Warsztaty poprzedziy konkursy plastyczne: dla uczniw szkoy podstawowej ?Zaprojektuj swj wasny pienidz?, a dla gimnazjalistw? ?Od kamyka do karty kredytowej?. O wspczesnej formie i funkcji pienidza mwi pracownik banku BG z Oddziau w Nysie - p. Daniel Wjcik. Za udzia w warsztatach i konkursie plastycznym uczniowie otrzymali nagrody w postaci gier edukacyjnych.
   Prace plastyczne uczniw bdzie mona zobaczy i podziwia w Oddziale BG Paribas przy ul. Kupieckiej 7 w Nysie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
   Taka forma przyswajania wiedzy z zakresu ekonomii przypada do gustu zarwno uczniom szkoy podstawowej jak i gimnazjalistom, wszyscy wietnie si bawili i wsplnie uczyli si.