W pitek 18 listopada 2016 roku w godzinach 16.00 ? 18.00 w Gimnazjum nr 2 przy ulicy Bolesawa Prusa 14 w Nysie odbyy si pite ju Mikoajkowe Pokazy Taneczne Dzieci i Modziey.
   Pomysodawc i organizatorem festiwalu tanecznego jest Beata Ciasto. Konkurs odby si w ramach dziaa Midzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Gim2?. Pokazy odbyy si na najwikszej gimnazjalnej sali gimnastycznej, a otworzya je Pani Renata Kry, wicedyrektor Gimnazjum nr 2 im. Karpatczykw w Nysie.
   Dla widowni zataczyy zespoy: ?ELFY?, ?MiniSZOK?, ?SZOK?, ?MiniTango? z Gimnazjum nr 2 w Nysie oraz para taneczna: Maja Podolska i Jakub Stadnik z ?Novomex? Opole. Opiekunami zespow s Beata Ciasto i Jolanta Sajek ? Stadnik. Dzieci zaprezentoway: tace standardowe (walc angielski, walczyk) i latynoamerykaskie (cha-cha, samba, rumba), a take taniec nowoczesny inspirowany trendami muzycznymi.
   Podczas pokazu rwnoczenie odbyo si podsumowanie XV edycji konkursu taca nowoczesnego pod hasem ?MOJE YCIE BEZ UZALENIE. PAMITAJ CZOWIEKU MODY W TACU ? NIE W PICIU SZUKAJ PRZYGODY? oraz zadania ?Akademia Ruchu VII? w ramach dziaa profilaktycznych prowadzonych na terenie Gminy Nysa.
Dla licznie zgromadzonych goci, gwnie rodzicw i dziadkw, wystpio siedemdziesicioro rozemianych maluchw i ?starszakw? w wieku 4 ? 16 lat.
Liczymy na kolejne edycje i rosnce zainteresowanie tacem towarzyskim i nowoczesnym w przyszym roku.