Strona główna Uczniowskie akcje wiatowy Tydzie Przedsibiorczoci 2016 r. w naszej szkole
   W dniach 14-20 listopada 2016 roku ju po raz kolejny nasza szkoa uczestniczya w projekcie Modzieowej Fundacji Przedsibiorczoci pt.: ?Otwarta firma? w ramach wiatowego Tygodnia Przedsibiorczoci.
   wiatowy Tydzie Przedsibiorczoci, obchodzony jest jednoczenie w 143 krajach wiata, natomiast w Polsce ju po raz dziewity. Pomysodawcami tego przedsiwzicia s: byy premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rzdowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykaska Fundacja Kauffmana.
   Celem wiatowego Tygodnia Przedsibiorczoci jest stworzenie rodowiska spoecznego, ktre aktywnie wspiera przedsibiorcze postawy i inicjatywy modych ludzi.
   Modzie naszej szkoy miaa moliwo poznania lokalnych przedsibiorcw, organizacji pozarzdowych oraz instytucji publicznych. Dla przedsibiorstw bya to wspaniaa okazja do promocji oraz nawizania nowych kontaktw w rodowisku lokalnym.
   W tym roku  modzie moga uczestniczy w zajciach przygotowanych przez Akademicki Inkubator Przedsibiorczoci, Powiatowy Urzd Pracy oraz dziaajcy przy nim Klub Pracy. Zajcia z przedsibiorczoci miay na celu przybliy modziey tematyk zwizan z moliwoci zaoenia wasnej firmy, pozyskania na ni pienidzy oraz wykorzystania wasnych zainteresowa i pasji  w budowaniu swojej przyszoci. W trakcie spotkania z dziennikarzem Faktw Nyskich p. Fabianem Miszkielem modzie moga pozna tajniki pracy dziennikarskiej.
   Jak odnale si na rynku pracy, jak unikn zagroe wynikajcych z nieumiejtnego korzystania z Internetu czy te jak odkry swoje mocne strony, to tylko niektre z  pytania, na ktre szukali odpowiedzi gimnazjalici w trakcie spotkania z przedstawicielem Stowarzyszenia Edukacyjnego Nissa.
   Pomimo, e wiatowy Tydzie Przedsibiorczoci dobiega koca, jednak uczniowie bd mieli jeszcze okazj do spotka m.in. ze Stowarzyszeniem Artystycznym ARTEM, przedstawicielami firm lokalnych, tj.: Tuli Tuli p. Agaty Jenesky, Pogotowiem Sportowym i jej wacicielem p. Dariuszem Chodynieckim, Imaginarium - Fotografia p. Katarzyny Fudalej?Walu. Modzie bdzie miaa tak okazj dziki zajciom z doradztwa zawodowego prowadzonym przez p. Ann liwisk.
                                                                                                        Ewa Chojecka
                                                                                                                Opiekun