Strona główna Imprezy i spotkania Spotkanie z dziennikarzem Faktw Nyskich
Dziennikarstwo to nie jest atwy zawd, a zebranie materiau prasowego i przygotowanie go  do druku wymaga rwnie solidnej wiedzy. Mogli si o tym przekona uczniowie klasy III c podczas spotkania z dziennikarzem lokalnej gazety, ktre odbyo si w naszej szkole 18 listopada z inicjatywy koordynatorw Szkolnego Programu Czytelniczego Pani Joanny Nowak i Marzeny Bargiel oraz opiekuna Szkolnego Koa przedsibiorczoci Pani Ewy Chojeckiej. Pan Fabian Miszkiel - dziennikarz ?Faktw Nyskich? przeprowadzi krtkie warsztaty dziennikarskie, podczas ktrych przybliy uczniom okolicznoci tworzenia gazety, czyli pokaza drog, jaka prowadzi od pomysu na artykuy do ukazania si go w formie owej gazety. W drugiej czci spotkania gimnazjalici w bibliotece szkolnej projektowali pierwsze strony ulubionych czasopism. Niewtpliwie bya to bardzo pouczajca lekcja. Niektrzy uczniowie zaczli zastanawia si po zakoczonym spotkaniu, czy nie zwiza swej przyszoci z dziennikarstwem prasowym.