W dniach 27-30.10.2016 roku w Gminnym Orodku Sportu i Turystyki w Zawadzkiem odbya si trzecia konsultacja szkoleniowa wojewdztwa opolskiego dziewczt. OSPR Gimnazjum nr 2 w Nysie reprezentowao 9 zawodniczek z klas I i II. Nasze uczennice spotkay sie z zawodniczkami z OSPR z Grodkowa, ktore pierwszy raz bray udzia w konsultacjach. W konsultacji szczeglny nacisk pooono na ksztatowanie cech motorycznych i koordynacj ruchow oraz zindywidualizowane wiczenia techniki ataku i obrony. Wanym elementem szkolenia byy rwnie treningi bramkarskie, wiczenia stabilizacyjne i stretching. W trzecim dniu konsultacji przeprowadzono test FSM, ktrego  celem jest ocena tempa rozwoju i poziom sprawnoci zawodnika. Podczas wsplnych treningw dziewczta miay moliwo sprawdzenia swoich umiejtnoci w rywalizacji sportowej. Po caodziennych trudach zawodniczki regeneroway si, mio spdzajc czas w swoim gronie.
   Nastpny wyjazd czeka nas wiosn 2017 roku. W zgrupowaniu wziy udzia: Wiktoria Kucharska, Magorzata Mtel, Katarzyna Parkitana, Karolina Zajc ? z klasy IIa, Dominika Janoszek z IId, Wiktoria Lejawa z Id, Kamila Dbska, Julia czak ? Rabenda i Ola Krzyanowska z klasy Im.
Opiekunami byy Pani Beata Ciasto i Anna Szczypta.