Strona główna Imprezy i spotkania Wystawa ?Ksiki dziecistwa naszych nauczycieli?
    Ksika czy pokolenia. Czytali nasi rodzice, dziadkowie, pradziadkowie. Literatura zmienia si i gusta czytelnicze rwnie (moe nie tak bardzo jak nam si wydaje). Czonkowie Szkolnego Koa Mionikw Ksiek i  spytali nauczycieli,  co czytali kiedy byli dziemi. Okazao si, e nasi pedagodzy sigali po najrniejsz literatur, czego dowodem bya wystawa przed bibliotek szkoln, ktr przygotoway Panie Joanna Nowak i Pani Marzena Bargiel. Jak si okazao najwikszym powodzeniem cieszyy si ?Banie? Andersena. Nie mniej popularne byy ?Dzieci z Bullerbyn?. Niektrzy nauczyciele upodobali sobie ?Ani z Zielonego Wzgrza? czy przygody Stasia i Nel z lektury ?W pustyni i w puszczy?. Byli te tacy, ktrzy ju wtedy sigali po znacznie trudniejsz literatur, np. ?Lalk?. Take nie pozostaje nic innego, jak bra si do czytania ukochanych ksiek naszych pedagogw.