Strona główna Uczniowskie akcje Przyapani na czytaniu
   W dniach od  29 wrzenia do 6 padziernika w bibliotece szkolnej odby si Wielki Maraton Czytania. Akcj przeprowadziy koordynatorki programu czytelniczego Pani Joanna Nowak i Pani Marzena Bargiel w zwizku z Oglnopolskim Dniem Gonego Czytania w ramach kampanii  spoecznej ?Caa Polska Czyta Dzieciom?. Jej gwnym celem byo rozbudzenie pasji obcowania ze sowem pisanym, zmotywowanie uczniw do czytania i korzystania z biblioteki szkolnej oraz  rozwijanie zdrowego wspzawodnictwa. W akcji wziy udzia niemal wszystkie klasy naszego gimnazjum. Uczestnicy maratonu poznawali dziea polskiej i wiatowej klasyki literackiej, a take wspczesne bestsellery. W kadej klasie wytypowano Mistrza Piknego Czytania, ktry stoczy czytelnicz walk o zaszczytne  pierwsze miejsce w trakcie szkolnego konkursu, ktry rozegra si niebawem w bibliotece szkolnej.