Strona główna Imprezy i spotkania ?A to rajd idzie rajd?- sprawozdanie z Rajdu Szkolnego 2016
?A to rajd idzie rajd?- sprawozdanie z Rajdu Szkolnego 2016
   Doroczny Rajd Szkolny dla klas pierwszych w Gimnazjum nr 2 im. Karpatczykw w Nysie odby si 30 wrzenia 2016 roku. Tego dnia wszystkim dopisyway humory. Rajd rozpocz si w naszej szkole, skd uczniowie przejechali autokarami do Parku Krajobrazowego ?Gry Opawskie?. Trasa prowadzia niebieskim szlakiem turystycznym z Jarnotwka do Pokrzywnej przez Rezerwat Olszak. Po drodze na naszych pierwszakw czekay przygotowane przez samorzd uczniowski gry i zabawy integracyjne. Uczniowie musieli wykaza si zwinnoci, celnoci, wytrwaoci, wspprac w grupie, a przede wszystkim poczuciem humoru. Na jednym z punktw pracownicy Nadlenictwa Prudnik opowiadali o swojej pracy i przygotowali dla uczestnikw krtki quiz dotyczcy lasu. Specjalnym punktem dla wyjtkowych twardzieli byo zadanie przygotowane przez absolwentw klasy kadetw karpackich pod opiek pana Cezarego Prygi. Na kocu trasy na ?pierwszakw? czekaa gorca grochwka i kiebasa z grilla.
   Rajd zorganizowa samorzd uczniowski naszej szkoy. Przygotowania do niego trway ju od pocztku roku szkolnego.  Przy  organizacji pomagali nam: dyrekcja, nauczyciele oraz Rada Rodzicw wspierajc nas finansowo i organizacyjnie, a take zapewniajc opiek nad uczestnikami.
   Serdecznie dzikujemy pracownikom Nadlenictwa Prudnik, Panu Cezaremu Prydze  i  jego podopiecznym za wspprac przy organizacji rajdu.
Do zobaczenia za rok!
Zarzd i opiekunowie SU