Strona główna Konkursy i turnieje Konkurs fotograficzny "Zadrzewienia z daleka i bliska"
Konkurs fotograficzny "Zadrzewienia z daleka i bliska"
   Marszaek Wojewdztwa Opolskiego Pan Andrzej Bua oraz Zesp Opolskich Parkw Krajobrazowych zapraszaj do udziau w konkursie fotograficznym "Zadrzewienia z daleka i bliska".
   Celem konkursu jest pokazanie w fotografii walorw przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych zadrzewie zlokalizowanych na terenie wojewdztwa opolskiego. Zadrzewienia przydrone, rdpolne oraz nadrzeczne peni istotn rol w rodowisku przyrodniczym. Na terenach rolniczych, ktre dominuj na Opolszczynie, zadrzewienia s czsto jedynym schronieniem dla wielu gatunkw, szczeglnie ptakw, nietoperzy i owadw w tym gatunkw chronionych prawem krajowym i europejskim. Wntrze starych drzew to bogaty ekosystem, yj tu setki gatunkw owadw, grzybw i drobnoustrojw. Zadrzewienia daj schronienie zwierztom, a ludzi zachcaj do odpoczynku w swoim otoczeniu.
   Zadrzewienia to stay element dziedzictwa kulturowego i historycznego, ktry swym piknem zdobi i uatrakcyjnia krajobraz czynic go bardziej rnorodnym. Konkurs ten ma na celu promocj tych walorw, dlatego chcielibymy aby uczestnicy pokazali na swoich fotografiach zarwno zadrzewienia w krajobrazie jak i ich detale. Uczestnicy konkursu mog rwnie obiektywy swoich aparatw skierowa w stron gatunkw zwierzt, rolin i grzybw nieodzownie zwizanych z zadrzewieniami, jak rwnie w stron ludzi przebywajcych w takim krajobrazie.

Konkurs trwa od 14 marca 2016 r. do 4 listopada 2016 r.

Prace konkursowe bd oceniane w dwch kategoriach wiekowych Uczestnikw:
KATEGORIA I - dzieci i modzie (do 18 roku ycia)
KATEGORIA II - osoby dorose

Konkurs jest czci projektu ?Inwentaryzacje przyrodnicze kluczem do edukacji ekologicznej i ochrony biornorodnoci w wojewdztwie opolskim? realizowanego w ramach: Osi Priorytetowej V - Ochrona rodowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Dziaania 5.1 - Ochrona rnorodnoci biologicznej, Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewdztwa Opolskiego na lata 2014 ? 2020.

Wicej informacji o konkursie na stronie www.zopk.pl

Chtni do udziau w konkursie uczniowie proszeni s
o zgaszanie si do p. Janusza aczka (sala 24)