Nasze gimnazjalistki na letnim zgrupowaniu z OSPR
   W dniach 10?19 sierpnia 2016 r. w Rudce (woj. podlaskie) odbyo si letnie zgrupowanie dziewczt z Orodka Szkolenia Piki Rcznej (OSPR). Dziewczta byy zakwaterowane w internacie, ktry jest integraln czci Zespou Szk Centrum Ksztacenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce. Pooenie internatu w zaciszu zabytkowego parku z du iloci zieleni stworzyo niepowtarzalny klimat sprzyjajcy nauce i odpoczynkowi na wieym powietrzu. Treningi odbyway si w szkolnych obiektach sportowych: hala sportowa, siownia, sala fitness i gimnastyczna oraz na stadionie i boisku Orlik.Powoania na zgrupowanie letnie otrzymay najlepsze zawodniczki z rocznika 2001 i 2000. Podstaw wyonienia docelowej grupy byy: test sprawnoci wszechstronnej MTSF i sprawdzian wydolnoci tlenowej Beep Test. Pobyt na tym obozie by cakowicie bezpatny.
   Na zgrupowaniu byo 90 dziewczt z caego kraju. Opolszczyzn a zarazem nasze wojewdztwo reprezentoway uczennice z naszej szkoy:
   1.  Agata Kotara ? klasa III e
   2.  Klaudia Mika ? klasa III m
   3.  Karolina Kamela ? klasa III d
   4.  Laura Zabrzeska ? klasa II c
   Wytypowane zawodniczki z naszego gimnazjum wypady bardzo dobrze na letnim obozie piki rcznej. Trenerkami pikarek rcznych w Gimnazjum nr 2 w Nysie s panie: Anna Szczypta i Beata Ciasto. Ta ostatnia bya trenerem wrd 16 innych na zgrupowaniu.
"Get the Flash Player" "to see this gallery."