Kolejny ju raz uczniowie szk podstawowych i gimnazjw z Gminy Nysa uczestniczyli w obozie sportowo ? rekreacyjnym we Wadysawowie. W dniach 9 ? 23 lipca  odpoczywali w piknym i dobrze wyposaonym budynku Zespou Szk nr 1 im. Jana Pawa II.
   Wypoczynek  dzieci i modziey by poczony z warsztatami z zagadnie profilaktyki uzalenie. Podczas dwutygodniowego wypoczynku we Wadysawowie, modzi ludzie aktywnie uczestniczyli w yciu mieszkacw miasta (udzia w imprezach okolicznociowych, wystawach plenerowych, poznanie charakterystycznego i swoistego ycia mieszkacw). Korzystali z walorw przyrody oraz bliskoci Morza Batyckiego.
Brali udzia w rozgrywkach sportowo ? rekreacyjnych (turnieje piki nonej, siatkwki plaowej, ringo, piki koszykowej, zajcia taneczne). Wycieczka do Gdyni, przybliya im wygld Trjmiasta. Zwiedzili Akwarium Gdyskie w Morskim Instytucie Rybackim ? Pastwowy Instytut Badawczy, spacerowali Alej Statkw Pasaerskich, podziwiajc zabytkowe: ?Dar Pomorza? i ORP ?Byskawica?; wykonali pamitkowe zdjcia na tle ?Dyrygenta Fal? (inaczej ?Marzyciel?), pomnika Josepha Conrada i Trzech Masztw Wawrzyca Sampa. Spacerujc malowniczymi uliczkami miasta oraz promenad nadmorsk, zwiedzili Sopot: ?Krzywy Domek?, fontanna ?Jasia Rybaka?. Rejs statkiem po Morzu Batyckim pozwoli na poznanie historii polskiego wybrzea i potgi natury, a udzia w grach i zabawach, dyskotekach i plaowanie to bya dla nich przyjemno, wypoczynek i dobra zabawa. Podczas zorganizowanych spotka edukacyjnych dla dzieci modszych i starszych zostaa im przekazana wiedza z zakresu zdrowego stylu ycia, komunikacji i relacji midzyludzkich, wartoci rodzinnych, zdrowego odywiania oraz negatywnych skutkw stosowania wszelkiego rodzaju niedozwolonych uywek.Wypoczynek zosta dofinansowany przez Gmin Nysa, a organizatorem by Midzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy ?Gim2? z siedzib w Gimnazjum nr 2 im. Karpatczykw w Nysie. Kierownikiem wyjazdu bya mgr Beata Ciasto.