Strona główna Imprezy i spotkania Rozmowa z absolwentka naszego Gimnazjum ? Ewelin Sap

W jakich latach uczszczaa Pani do naszego gimnazjum?

Do gimnazjum nr 2 uczszczaam w latach 2000-2003. By to wietny czas, kiedy poznaam wiele interesujcych osb oraz rozwinam swoje zainteresowania.

Jak wspomina Pani lata spdzone w gimnazjum?

Bylimy drugim rocznikiem,ktry kontynuowa nauk w gimnazjum. Po szeciu latach przyszed czas na nowe znajomoci oraz nowe rodowisko szkolne. Nie ukrywam, e na pocztku byam do zestresowana. Jednak jak si szybko okazao moje wszelkie obawy byy nieuzasadnione. Zarwno koleanki, koledzy z klasy jak i nauczyciele sprawili,e mam duo pozytywnych wspomnie z tego okresu. Z umiecham na twarzy wspominam wycieczki klasowe. To dziki naszej wychowawczyni Pani Jadwidze Olszewskiej, bylimy w bajecznym Biblione we Woszech. Wszystkie wyjazdy byy wietnie zorganizowane i nastawione na integracj klasy. Natomiast to, co wydawa by si mogo "nudn szkoln rutyn", mam tu na myli lekcje, upyway w przyjaznej atmosferze. Oczywicie uwaam tak z perspektywy czasu:-)

Jak zmienia si szkoa przez te lata?

Szkoa staa si bardziej otwarta na potrzeby ucznia. ledzc jej stron internetow, mona zobaczy, e uczniowie s zaangaowani w duym stopniu w jej ycie. Realizowane projekty, koa zainteresowa w widoczny sposb pozwalaj rozwija potencja modych ludzi. Oby tak dalej!

Jak gimnazjum wpyno na Pani wybory w pniejszych latach?

Przy okazji tego wywiadu zdaam sobie spraw jak duy wpyw na moje yciowe wybory mieli nauczyciele z mojego gimnazjum. Wielu z nich dao mi moliwo rozwinicia umiejtnoci, uksztatowania swoich pogldw oraz ukierunkowania drogi yciowej. Jestem im za to wdziczna. Jednak osob, ktra miaa najwikszy wpyw na wybr mojej cieki kariery bya Pani Agata Lisik-nauczycielka j.angielskiego. Wzbudzia we mnie zainteresowanie jzykiem obcym, kultur krajw anglojzycznych. Dziki indywidualnemu podejciu oraz zdolnociom pedagogicznym Pani Lisik rwnie zostaam nauczycielem j. angielskiego.

Co uwaa Pani za swoje najwiksze osignicia?

Jzyk angielski sta si moim sposobem na ycie. Od szeciu lat pracuj w prnie rozwijajcej si opolskiej szkole jzykowej MASTER. Po pierwszym roku pracy jako lektor, zostaam opiekunem programu Teddy Eddie,ktry adresowany jest dla najmodszych dzieci zaczynajcych swoj przygod z jzykiem obcym. Pozwolio mi to na zdobycie dowiadczenia, zarwno w pracy z dziemi jak i innym lektorami. Co daje wiele satysfakcji. Jako metodyk we wsppracy z dyrektorem szkoy Jolant Burgardt, opracowaam podrcznik dla klasy pierwszej szkoy podstawowej "Master Fun for Kids 1",na ktrym pracuj nasi kursanci. Moliwo obserwowania jak dziki mojej pracy rozwijaj si talenty, daje niezwyk rado oraz satysfakcj zawodow.

Jakim uczniom poleca pani nasze gimnazjum?

Wybr gimnazjum nr 2 polecam osobom nieszablonowym, szukajcych inspiracji, moliwoci rozwoju oraz moliwoci doskonalenia swoich umiejtnoci.