W rod 30 kwietnia 2014 roku w ramach akcji sprztania i ochrony planety Ziemi na boisku sportowym Gimnazjum nr 2 w Nysie odbya si rywalizacja sportowa pod hasem: ?ZMIENIAJ NAWYKI NIE KLIMAT?.
   W ekologiczno ? sportowych zmaganiach wziy udzia dzieci z Przedszkola nr 9 w Nysie oraz uczniowie klas VI z nyskich szk podstawowych. Przedszkolaki bardzo dzielnie, ambitnie oraz fair play pokonay wszystkie tory przeszkd zwizane z ochron rodowiska.
   Uczniowie klas VI, ktrzy wystawili reprezentacje 10 osobowe rwnie bardzo powanie podeszli do wspzawodnictwa druynowego. Najlepszy okaza si zesp ze Szkoy Podstawowej nr 3 w Nysie, drugie miejsce zajli uczniowie ze Szkoy Podstawowej nr 10 w Nysie, natomiast III miejsce ? Szkoa Podstawowa nr 5 w Nysie.

Soneczna pogoda, umiechnite buzie, sportowe nastawienie oraz dbao o czysto rodowiska byo wizytwk rywalizacji sportowej w ramach akcji sprztania wiata.
Konkurencje sportowo ? ekologiczne zwizane z ochron rodowiska (wycigi rzdw):
  • Las ? jego wygld, uksztatowanie terenu: bieg po torze z przeszkodami;
  • Las jako puca Ziemi ? pompowanie, wizanie  balonw, bieg z balonami;
  • Las jako dom dla zwierzt: przenoszenie mieszkacw lasu (wykorzystanie maskotek, obrazkw);
  • Las nas karmi ? owoce lasu: grzyby, jagody, maliny, jeyny, orzechy ? przyklejanie emblematw;
  • Chronimy Lasy wykorzystujc wtrnie surowce: przenoszenie paczek z makulatur, bieg z szarfami z papierem toaletowym, wykorzystanie szarych pude, kartonw;
  • Bdc w Lesie nie zostawiamy po sobie odpadw ? wycig z butelkami;
  • Zalesiamy tereny czyli sadzenie modych drzewek: bieg z sadzeniem ?drzewek?, trafianie do celu szyszkami.
  • Nasze otoczenie ? segregacja mieci: plastik, szko, papier, inne.
  • Sprztamy po sobie ? ronij w czystym i zdrowym wiecie.
  • Wykorzystanie mieci w yciu codziennym ? ciekawe pomysy.
  • ycie na Ziemi w towarzystwie mieci.
Konkurencje sportowe zorganizoway i przeprowadziy nauczycielki Gimnazjum nr 2 w Nysie mgr Beata Ciasto i mgr Anna Szczypta z pomoc uczniw klasy II b i II e.