Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

   Jestemy uczennicami klasy III m, Gimnazjum nr 2 im. Kartpatczykw w Nysie. Naszym koleg z klasy jest Pawe Klimas ? chopak, ktry od urodzenia jedzi na wzki inwalidzkim. Zawsze mona byo z nim porozmawia, pomia si , jednak rzadko mielimy do tego okazj, poniewa Pawe czsto wyjeda do rnych klinik. W ostatnim, czasie okazao si, e choroby ukadu moczowego i ukadu urologicznego spowodoway cik chorob nerek. Doprowadzio to do koniecznoci przeszczepienia jednej z nich. Oczywicie przeszczep jest darmowy, jednak wszystkie koszty leczenia i rehabilitacji przekraczaj moliwoci finansowe rodzicw. W zwizku z tym wraz z ca nasz klas zdecydowalimy si pomc i zorganizowa akcj zbierania funduszy.
    Pierwszym pomysem bya zbirka pienidzy na konsultacjach dla rodzicw. Ja wraz z 3 koleankami zaoyymy czerwone koszulki PCK, wziymy puszki i tak przygotowane rozpoczymy akcj. Niektrzy rodzice byli bardzo hojni i w cigu niespena 2 godzin zebraymy prawie 350 z. To by nasz pierwszy sukces.
    Kolejnego dnia wraz z kilkoma osobami z klasy oraz nasz nauczycielk p. Dorot Woniak napisalimy apel, ktry odczytalimy w  klasach. W  tym czasie udao nam si uzbiera rwnie spor sum pienidzy od uczniw naszej szkoy.
Naszym nastpnym krokiem byo zmotywowanie caej naszej klasy do codziennego pieczenia wyrobw cukierniczych i sprzedawanie ich w pokoju nauczycielskim oraz na pitnastominutowej przerwie(1210 ? 1225) w naszej szkole. Rwnie okazjonalnie s sprzedawane kanapki, saatki, krokiety, a take wielkim sukcesem okazao si sprzedawanie galaretki.
Dnia 12 maja 2012 roku w naszej szkole odby si festyn, na ktrym rwnie pozyskiwalimy fundusze. Chopcy na ten cel sprzedawali balony, dziewczyny zajy si stanowiskiem PCK i zbieraniem datkw do puszek. Cz pienidzy zarobionych przez szko w czasie festynu zostaa rwnie przekazana dla  Pawa.
    Zaangaowali si take uczniowie innych klas, m.in. ucze klasy III e Damian Szwagruk, ktry zorganizowa kwest pod kocioem w Domaszkowicach, podczas ktrej zebra ponad 400 z. oraz Michaela Pierzga i Tomasz Lubczyski, ktrzy kwestowali w Prusinowicach i zebrali 470 z. Inni uczniowie tej klasy rwnie brali czynny udzia w naszej akcji poprzez przyniesienie swoich wypiekw.
    Starannie wykonane apele zostay dostarczone rnym instytucjom w celu pozyskania sponsorw, czego rezultatem s midzy innymi przekazane bezpatnie do sprzeday ciastka od Spdzielni Pracy ?Cukry Nyskie?.
   Uczniowie naszej klasy pod kierownictwem pani Doroty Woniak i wychowawczyni, pani Bogusawy Kotonowskiej przygotowali rwnie przedstawienie charytatywne pt.?Zamieszanie w krainie bajek?. Zainteresowanie naszym pomysem przeroso najmielsze oczekiwania. Gocilimy dzieci z Przedszkola Integracyjnego i Przedszkola nr 8 w Nysie, Szk Podstawowych nr 3 i nr 10 oraz Zespou Szk Sportowych - w sumie ponad 620 osb!
   W spektaklu mona byo zobaczy bohaterw najbardziej znanych bajek i bani. By wic Czerwony Kapturek, Ja i Magosia, Baba Jaga, Kot w butach. Nie mogo oczywicie zabrakn Wilka. Ale to nie koniec atrakcji dla dzieci. Najwikszym powodzeniem cieszy si wystp klaunw: Kartofla i Popo (w tych rolach Gracjan Mikua i Gracjan Bednarz) oraz czarodzieja ? Pana ukasza Boronia. Najwiksz nagrod by dla nas umiech dzieci i krtka recenzja jednego z przedszkolakw, ktry wychodzc, powiedzia: ?Jestecie lepsi ni kino!?.
   Nie zapomnielimy rwnie o sodkim poczstunku i balonikach dla naszych milusiskich. Wystp zakoczy si wsplnym odpiewaniem piosenki ?Mae szczcia?.
   Dzikujemy wszystkim, ktrzy zaangaowali si w nasze przedsiwzicie, szczeglnie Paniom Bogusawie Kotonowskiej i Dorocie Woniak, Dyrekcji i Nauczycielom, Radzie Rodzicw i Uczniom Gimnazjum nr 2 im. ?Karpatczykw? w Nysie, Dyrekcji i Nauczycielom nyskich przedszkoli i szk podstawowych, ktrzy wsparli nasz akcj, kupujc ?cegieki?, Pastwu Elbiecie i Sylwestrowi Klimas, Sylwii Klimas, oraz Sponsorom: Spdzielni Pracy ?Cukry Nyskie?, przedsibiorstwu Wodocigi i Kanalizacja ?Akwa?, Intersnack Poland sp. z o.o. Zakad produkcyjny w Nysie, ZPC ?Otmuchw?.
 
Izabela Kruszyska i Emilia Hanuszewska - klasa III m

 

Komentarze 

0 #1 2012-06-11 19:45
SUPER !!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżCopyright by Janusz Zaczek (2010)

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. .

EU Cookie Directive Module Information