Dnia 17.05.2012r. uczniowie klasy IIb wraz z wychowawc p. Marzen Bargiel i p. Renat Bielec-Klara wyszli na happening z okazji VIII Dnia Dobrych Uczynkw. Uczniowie wraz z nauczycielami rozdawali mieszkacom Nysy kwiatki (wykonane przez uczniw), a wraz z nimi umiechy. Wikszoc obdarowanych osb bya mio zaskoczona.
  Ponadto uczniowie z niektrych klas naszego gimnazjum zbierali karm dla psw ze schroniska w Konradowej koo Nysy. Udao si zebrac okoo 100 kg karmy i kilkanacie kocw. Zostao to wszystko dostarczone do schroniska 18. 05.2012r. Wsppraca z wyej wymienionym schroniskiem trwa ju kilka lat. Takie akcje prowadzone s w naszej szkole przynajmniej dwa razy w roku.

mgr Renata Bielec-Klara, mgr Marzena Bargiel, mgr Jolanta Maejki