W dniach 14-18 listopada 2011 r. w naszej szkole odbywa si Tydzie Przedsibiorczoci i Wolontariatu pod hasem "Bd przedsibiorczy i pomocny", realizowany w ramach wiatowego Tygodnia Przedsibiorczoci oraz projektu Otwarta Firma - Zawody w mojej okolicy, ktrego inicjatorem bya Modzieowa Fundacja Przedsibiorczoci. Organizatorami tego przedsiwzicia byy nauczycielki: p. Ewa Chojecka - opiekun Szkolnego Klubu Przedsibiorczoci oraz p. Anita Warzecha-Trzsimiech - opiekun Szkolnego Koa PCK i Wolontariatu.
   Modzie gimnazjalna uczestniczya w spotkaniach, dziki ktrym moga pozna moliwoci lokalnego rynku pracy, zdoby wiedz potrzebn do zaplanowania swojej cieki edukacyjno-zawodowej, pozna firmy dziaajce w regionie, a take organizacje aktywnoci spoecznej, ktre dziaaj na rzecz innych wolontaryjnie.
   wiadome poczenie przedsibiorczoci z wolontariatem miao ukaza modziey, e moliwe jest wspdziaanie  tych dwch wartoci. Uczniowie mieli okazj spotka si z osobami przedsibiorczymi, otwartymi na potrzeby innych - z osobami,  ktre z pasj powicaj si pracy zawodowej czy te charytatywnej.

W ramach tego tygodnia przeprowadzone zostay nastpujce dziaania:
  • Zorganizowano spotkania uczniw z lokalnymi przedsibiorcami oraz przedstawicielami wolontariatu:
          - p. Elbiet Klimas (wizyta uczniw w siedzibie Stowarzyszenia Dobra Droga)
          - p. Romanem Gilem (Prywatna Szkoa Muzyki Rozrywkowej w Nysie)
          - p. Szymonem Brzkaa (Firma Aqua Trade)
          - p. Markiem Flakowskim (Instruktor I pomocy PCK )
          - s. Miriam Dugosz (Zgromadzenie Misyjne Suebnic Ducha w. ?
            Misje w Papui i Nowej Gwinei)
          - Namiestniczk pwd. p. M. Bandursk (Zwizek Harcerstwa Polskiego,
            Hufiec Nysa-Namiestnictwo Zuchowe w Nysie) z kl. 2e SP nr 10
          - p. Piotrem Kiml (wolontariat w Polskim Zwizku Guchych)
  • Przeprowadzono wrd uczniw ankiet dotyczc rozumienia hasa przewodniego tygodnia (jej wyniki wyeksponowano w holu szkoy),
  • Prowadzono sprzeda ciast pozyskanych od uczniw i sponsorw ? uzyskany dochd zostanie przeznaczony dla podopiecznych Stowarzyszenia Dobra Droga,
  • Modzie podczas przerw zaprezentowaa swoje umiejtnoci i zdolnoci: pokaz sztuk walk, taniec, wystpy szkolnego zespou SZOK, wystpy zespou muzycznego,
  • Zaprezentowano fragmenty filmw, prezentacji o tematyce ekonomicznej oraz prezentacj o wolontariacie hospicyjnym,
  • Rozpropagowano konkurs ?Podstawowe pojcia Ekonomiczne?,
  • Przeprowadzono ankiet ewaluacyjn, ktrej wyniki potwierdziy potrzeb i zasadno  realizacji tego typu dziaa w przyszoci.
   Organizatorzy pragn podzikowa za pomoc podczas realizacji projektu  p. Jolancie Maejki (za pozyskanie ciast od uczniw klas I-ych i sponsorw), p. Lechowi Gazunowowi i Januszowi aczkowi (za dyspozycyjno i pomoc przy instalowaniu sprztu komputerowego), p. Beacie Ciasto (za przygotowanie wystpu zespou Szok) oraz p. Annie liwiskiej, p. Agnieszce Kozio oraz p. Mirosawie Wojnickiej-Regeczuk.
  Szczeglne podzikowania kierujemy w stron aktywnej i przedsibiorczej modziey, ktra z wielkim sercem zaangaowaa si w realizacj tego przedsiwzicia.

Ewa Chojecka,  Anita Warzecha-Trzsimiech