Konkursy biologiczno-przyrodnicze w roku szkolnym 2010/2011
W kwietniu 2011 odbya si II edycja konkursu przyrodniczo-ekologicznego Tuowice 2011.
Nasze gimnazjum reprezentowali: Jakub Kry, Micha Rupiski, Agnieszka Rbisz, osignli wysokie miejsca. Wrd uczniw szk caego wojewdztwa w cisej grupie finalistw znalaz si ucze Micha Rupiski kl. II m, przygotowany do konkursu przez mgr Edwarda Buk.

Rwnie przez pana Buk zostali przygotowani uczniowie do Konkursu matematyczno-przyrodniczego, zorganizowanego przez Gimnazjum Diecezjalne w Nysie.  Nasi uczniowie z klasy II m: Grzegorz Filipowski, Piotr Tarnowski i Konrad Szelg, uzyskali II miejsce z czci biologicznej konkursu, za w Wojewdzkim Konkursie Biologicznym etapu gminnego: Jakub Kry i Micha Rupiski osignli IV miejsce.

Podsumowaniem edukacji biologiczno-ekologicznej uczniowie naszego gimnazjum jako jedyni w Nysie uczestniczyli w III Turnieju Wiedzy o Lesie. Turniej odby si 21 maja w Kubicach, zorganizowany przez Nadlenictwo Prudnik i Zesp Opolskich Parkw Krajobrazowych w Pokrzywnej, czworo naszych uczniw uczestniczyo w Turnieju: Jakub Kry, Micha Rupiski, Piotr Tarnowski, Agnieszka Rbisz. Uczniowie otrzymali cenne nagrody.