Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości 

Projekty edukacyjne

Polecamy

Reklama

Przydatne linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Srebrny medal piłkarek nożnych
     W dniu 27.11.2017r. w  Hali widowiskowo - sportowej w Nysie odbył się Finał Wojewódzki Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt rocznik 2002-2004.
W turnieju wzięły udział piłkarki reprezentujące oddziały gimnazjalne  Liceum Ogólnokształcącego nr IX w Opolu,  Gimnazjum nr 1 w Prudniku, Szkoły Podstawowej nr 1 Krapkowice oraz Szkoły Podstawowej nr 10  Nysa.
Podopieczne Pana Jarosława Kleczy pokonały drużyny z Opola i Prudnika, a  w walce o złoty medal nieznacznie uległy piłkarkom  z Krapkowic 1:0 zdobywając srebrny medal Mistrzostw województwa.
 
Wyniki turnieju:
1.    LO nr IX  Opole - SP nr 1 Krapkowice         0:7
2.    SP nr 10 Nysa - PG nr 1 Prudnik              1:0
3.    SP nr 1 Krapkowice - PG nr 1 Prudnik         4:0
4.    SP nr 10 Nysa - LO nr IX  Opole              3:0
5.    SP nr 10 Nysa - SP nr 1 Krapkowice        0:1
6.    PG nr 1 Prudnik - LO nr IX  Opole              2:0
 
Ostateczna kolejność:
1.    SP nr 1 Krapkowice      3    9    12:0
2.    SP nr  10 Nysa          3    6    4:1
3.    PG nr 1 Prudnik            3    3    2:5
4.    LO nr 9 Opole              3    0    0:12
 
Reprezentacja SP nr 10 Nysa:
1.    Zawadzka Emilia
2.    Chruściel Maja
3.    Krawecka Patrycja
4.    Górnik Patrycja
5.    Klimczak Iza
6.    Tarnowska Agnieszka
7.    Dominowska Weronika
8.    Malara Weronika
9.    Szymańska Paulina
 
Opiekun zespołu: Jarosław Klecza
 
 
 
 
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
   Od 13 listopada 2017r. nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim programie OTWARTA FIRMA.  Z inicjatywy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w dniach 13-19 listopada 2017 roku, w Polsce realizowany był dziesiąty jubileuszowy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo - biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.
   Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.
   W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  w naszej szkole odbyło się szereg spotkań z nyskimi przedsiębiorcami. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli m.in. ZAKŁAD FRYZJERSKI  „MONIKA”, PRYWATNA SZKOŁA MUZYKI ROZRYWKOWEJ, KREATORNIA - GLOSSARIUM, POWIATOWY URZĄD PRACY, MŁODZIEŻOWE CENTRUM KARIERY, BANK BGŻ BNP PARIBAS S.A. ODDZIAŁ W NYSIE, STOWARZYSZENIE EDUKACYJNE NISSA. Wszystkim naszym Gościom serdecznie dziękujemy za wizytę i podzielenie się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniem.
   Młodzież naszej szkoły mogła dowiedzieć się m.in. jak założyć własną działalność gospodarczą, gdzie szukać wsparcia, pomysłu, jak wykorzystać swoje umiejętności i zdolności w przyszłej pracy zawodowej.
   Za organizację zadań w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odpowiedzialne były: p. E. Chojecka - opiekun Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości oraz p. Anna Śliwińska – doradca zawodowy.
 
 
 
Konsultacje szkoleniowe OSPR województwa opolskiego dziewcząt
   W dniach od 16–19 listopada 2017 roku zawodniczki OSPR naszej szkoły brały udział w konsultacji szkoleniowej organizowanej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Był to piąty wyjazd dziewcząt podczas dwóch lat trwania programu. Po raz pierwszy gościliśmy w „Banderozie” w Głuchołazach.
   Nasze zawodniczki spotkały się z dziewczętami z OSPR w Grodkowie. Podczas czterech dni konsultacji piłkarki ręczne brały udział w treningach na hali sportowej podnosząc swoje umiejętności techniczne i taktyczne.
 W pierwszym dniu  zgrupowania pod okiem trenerów został przeprowadzony test sprawności ukierunkowanej, w którym nasze szczypiornistki musiały wykazać się szybkością, zwinnością, koordynacją ruchową, siłą mięśni obręczy barkowej, skocznością i wytrzymałością. Pomimo zmęczenia dziewczęta dzielnie znosiły obciążenia treningowe, aby wieczorami relaksować się, spacerując zdrojowymi uliczkami Głuchołaz. Natomiast w sobotę 19 listopada kibicowałyśmy siatkarzom II Ligii z Juvenii Głuchołazy, którzy grali z zespołem z Żagania.             
   W zgrupowaniu wzięły udział: Marta Skorupska z kl. II ag, Marika Sroka i Natalia Jastrzębska z kl. II dg, Aleksandra Krzyżanowska, Jessika Swierzy i Julia Łączak – Rabenda z kl. II mg, Julia Nawrocka z kl. VII b, Natalia Korenda i Weronika Podolska z kl. VII d oraz Agata Kisiel z SP nr 3 w Nysie.
Opiekunami były trenerki piłki ręcznej: Anna Szczypta i Beata Ciastoń.
 
 
Sukcesy szkolnych lekkoatletów
    10 listopada w Korfantowie odbyły się XXX Ogólnopolskie Biegi Crossowe z okazji 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasi lekkoatleci zaznaczyli swoją obecność na tych zawodach zajmując czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych.
    W rolach głównych wystąpili:   
Kinga Różak - II miejsce     
Natalia Kołodziej - II miejsce     
Oskar Skirzewski - II miejsce     
Izabela Klimczak - III miejsce     
Martyna Maciuszek - III miejsce     
Dominik Węgrzynowski - IV miejsce      
 
W zawodach udział wzięło ponad 600 zawodników z województwa opolskiego i śląskiego. Naszą szkołę reprezentowali również: Nikola Szerszeń,  Adam Chudy, Mateusz Sosoulski, Patryk Wieczorek, Krzysztof Pawlik oraz Arkadiusz Rams.   
Gratulacje dla naszych zawodników, których do zawodów przygotowali nasi trenerzy: Dariusz Sieroń i Tomasz Kołodziej.
 
Bezkonkurencyjne piłkarki pana Kleczy
     W dniu 15.11.2017r. w Hali widowiskowo-sportowej w Nysie odbył się Półfinał Wojewódzki Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt rocznik 2002-2004.
W turnieju wzięły udział piłkarki reprezentujące oddziały gimnazjalne Szkoły Podstawowej nr 1 Strzelce Opolskie, Szkoły Podstawowej nr 2 Namysłów, Zespołu Szkolno Przedszkolnego Czepielowice oraz Szkoły Podstawowej nr 10  Nysa.
    Podopieczne Pana Jarosława Kleczy, ubiegłoroczne mistrzynie województwa, nie dały żadnych szans pozostałym drużynom. Wygrały wszystkie swoje spotkania, nie tracąc w całym  turnieju żadnej bramki. Dzięki temu zwycięstwu piłkarki z SP nr 10 wywalczyły kolejny awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27.11.br w  Hali widowiskowo – sportowej w Nysie.

Ostateczna kolejność:
1.    SP nr 10 Nysa                  3    9    14:0
2.    SP nr  1 Strzelce Op.        3    4    3:6
3.    ZSiP Czepielowice            3    2    1:6
4.    SP nr 2 Namysłów            3    1    0:6
 
Reprezentacja oddziałów gimnazjalnych SP nr 10 Nysa:
1.    Zawadzka Emilia
2.    Chruściel Maja
3.    Krawecka Patrycja
4.    Górnik Patrycja
5.    Klimczak Iza
6.    Tarnowska Agnieszka
7.    Dominowska Weronika
8.    Malara Weronika
9.    Szymańska Paulina
 
Opiekun zespołu: Jarosław Klecza
 
  
 
 
 
 
Kolejny sukces piłkarek nożnych byłego Gimnazjum nr 2
   W dniu 30.10.br w Pakosławicach odbył się Finał Powiatowy Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt rocznik 2002-2004. Wzięły w nim udział najlepsze piłkarki Powiatu nyskiego.
Nysę reprezentowały zeszłoroczne mistrzynie województwa opolskiego uczennice Gimnazjum nr 2 w Nysie (teraźniejszych klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 10) z rocznika 2002-2004.
   Dziewczęta z klas gimnazjalnych „Dziesiątki”, będące faworytem turnieju, nie dały żadnych szans przeciwniczkom, wygrywając wszystkie swoje mecze. Na uwagę zasługuje fakt, że podopieczne Pana Jarosława Kleczy w całym turnieju nie straciły żadnej bramki, a zdobyły ich aż 24. Dzięki zwycięstwu w turnieju nyskie piłkarki będą reprezentować nasz powiat w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się 22.11.br. w Nysie.

Skład reprezentacji SP nr 10:
1.    Emilia Zawadzka
2.    Maja Chruściel
3.    Patrycja Krawecka
4.    Patrycja Górnik
5.    Agnieszka Tarnowska
6.    Izabela Klimczak
7.    Weronika Dominowska
8.    Weronika Malara
9.    Paulina Szymańska
 
Opiekun - Jarosław Klecza
 
 
Sukces piłkarzy
   Kolejny sukces  zanotowali piłkarze reprezentujący naszą szkołę w halowej piłce nożnej.  Po zwycięstwie w zawodach gminnych uczestniczyli  w półfinale powiatowym, który odbył się  25.10.br. w Korfantowie.
Nasi piłkarze po zwycięstwie 4:2 z Korfantowem i remisie 0:0 ze Skoroszycami zajęli pierwsze miejsce w turnieju i awansowali do finału powiatowego, który odbędzie się 17.11.2017 r. w Otmuchowie.
 
Skład reprezentacji chłopców rocznik 2002-2004:
1.    Maciej Wójcik
2.    Tomasz Juraszek
3.    Maciej Kurpas
4.    Jakub Podoluk
5.    Dominik Kowalczyk
6.    Maciej Szotek
7.    Mateusz Szczotka
8.    Bartosz Szybko
9.    Andrzej Marecki
 
Opiekun: Jarosław Klecza
 
Roztańczona „Dziesiątka”
   W poniedziałek 23 października 2017 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. J. H. Dąbrowskiego w Nysie wzięli udział w Konkursowym Przeglądzie Tańca Narodowego uczniów oraz grup artystycznych Gminy Nysa. Organizatorem konkursu byli: Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik w Nysie oraz Stowarzyszenie Artystyczne Miłośników Folkloru.
   Głównym celem konfrontacji dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych z naszej gminy była promocja twórczości tanecznej oraz ochrona dziedzictwa narodowego.
    Uczniowie naszej szkoły wystartowali we wszystkich kategoriach wiekowych. 30 uczniów z klas II b i III a jako zespół „Dziesiąteczka” zaprezentował „Małego krakowiaczka”, wygrywając w swojej kategorii wiekowej. Dzieci zostały przygotowane przez panie: Marię Ilską–Tylek i Renatę Szandarowską.  
   Uczniowie klas IV–VII oraz zespół taneczny „SZOK” w etiudzie tanecznej „Dzisiejsza młodzież”, której tematyka dotyczyła tańców narodowych, fantastycznie zaprezentowali się, umiejętnie łącząc różne style taneczne. We współczesny układ choreograficzny w oryginalny sposób wkomponowano rytmy muzyki ludowej.
Z kolei grupa gimnazjalna pokazała układ pt: „Gimnazjalny krakowiak”. Dzięki uprzejmości pani Jolanty Grubizny uczestnicy przeglądu tanecznego zaprezentowali się w regionalnych strojach krakowskich.
   Choreografem i opiekunem zespołów jest Beata Ciastoń. Tancerze z naszej szkoły (było nas 70 osób), wygrywając poszczególne konkurencje, zdobyli Grand Prix Konkursowego Przeglądu Tańca Narodowego i główną nagrodę – bon na zakup artykułów papierniczych.
 
 
Muzealne potyczki
   Powiatowe Muzeum w Nysie w tym roku obchodzi Jubileusz 120-lecia swojej działalności. Z tej okazji dla uczniów w wieku 13-17 lat zorganizowany został turniej wiedzy na temat historii powstania tej placówki, jej zbiorów oraz Pałacu Biskupiego. Formuła turnieju „Muzealne historie” została opracowana w taki sposób, by stanowił on rozrywkę dla młodych ludzi, został zrealizowany z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzach, jednocześnie rozwijając ich wiedzę na temat „małej ojczyzny” i zainteresowania historią miejsca, w którym mieszkają.
   W pierwszym etapie konkursu,tj. 19.10.2017 r., naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas gimnazjalnych, tj.: Weronika Malara, Patrycja Wróblewska z kl.3B oraz Tomasz Kufieta z kl.3M. Uczniów przygotowywała p. Edyta Folmering.
Do następnego etapu konkursu dostała się Weronika Malara.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za Weronikę trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
 
 
Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych 04.10.2017 - Lasocice
4 października br. w Lasocicach odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. Najwyższą lokatę zajęłaKinga Różak z klasy Va zdobywając srebrny medal mistrzostw województwa w biegu na 1000 m.Pozostałe lokaty naszych zawodników:
  • V miejsce – 1500 m - Natalia Kołodziej – klasa VIIb
  • VII miejsce – Dominik Węgrzynowski – klasa IId
  • 11 miejsce – 2000 m – Oskar Skirzewski – klasa Vc
  • 14 miejsce  – 1500 m – Izabela Klimczak – klasa IIc
  • 19 miejsce – 2000 m – Mikołaj Rajter – klasa VIIc
  • 30 miejsce – 1000 m – Anna Zarenkiewicz – klasa VId
Opiekunowie: D. Sieroń, T. Kołodziej
 
       
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 74

e-Dziennik klas gimn.

Reklama

Certyfikaty szkoły

Nasze certyfikaty

Szkoła monitorowana

 
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczna szkoła

Reklama
ReklamaCopyright by Janusz Zaczek (2010)

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. .

EU Cookie Directive Module Information