Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Projekty edukacyjne

Polecamy

Reklama

Przydatne linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
   Od 13 listopada 2017r. nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim programie OTWARTA FIRMA.  Z inicjatywy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w dniach 13-19 listopada 2017 roku, w Polsce realizowany był dziesiąty jubileuszowy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo - biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.
   Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.
   W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  w naszej szkole odbyło się szereg spotkań z nyskimi przedsiębiorcami. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli m.in. ZAKŁAD FRYZJERSKI  „MONIKA”, PRYWATNA SZKOŁA MUZYKI ROZRYWKOWEJ, KREATORNIA - GLOSSARIUM, POWIATOWY URZĄD PRACY, MŁODZIEŻOWE CENTRUM KARIERY, BANK BGŻ BNP PARIBAS S.A. ODDZIAŁ W NYSIE, STOWARZYSZENIE EDUKACYJNE NISSA. Wszystkim naszym Gościom serdecznie dziękujemy za wizytę i podzielenie się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniem.
   Młodzież naszej szkoły mogła dowiedzieć się m.in. jak założyć własną działalność gospodarczą, gdzie szukać wsparcia, pomysłu, jak wykorzystać swoje umiejętności i zdolności w przyszłej pracy zawodowej.
   Za organizację zadań w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odpowiedzialne były: p. E. Chojecka - opiekun Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości oraz p. Anna Śliwińska – doradca zawodowy.
 
 
 
Konsultacje szkoleniowe OSPR województwa opolskiego dziewcząt
   W dniach od 16–19 listopada 2017 roku zawodniczki OSPR naszej szkoły brały udział w konsultacji szkoleniowej organizowanej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Był to piąty wyjazd dziewcząt podczas dwóch lat trwania programu. Po raz pierwszy gościliśmy w „Banderozie” w Głuchołazach.
   Nasze zawodniczki spotkały się z dziewczętami z OSPR w Grodkowie. Podczas czterech dni konsultacji piłkarki ręczne brały udział w treningach na hali sportowej podnosząc swoje umiejętności techniczne i taktyczne.
 W pierwszym dniu  zgrupowania pod okiem trenerów został przeprowadzony test sprawności ukierunkowanej, w którym nasze szczypiornistki musiały wykazać się szybkością, zwinnością, koordynacją ruchową, siłą mięśni obręczy barkowej, skocznością i wytrzymałością. Pomimo zmęczenia dziewczęta dzielnie znosiły obciążenia treningowe, aby wieczorami relaksować się, spacerując zdrojowymi uliczkami Głuchołaz. Natomiast w sobotę 19 listopada kibicowałyśmy siatkarzom II Ligii z Juvenii Głuchołazy, którzy grali z zespołem z Żagania.             
   W zgrupowaniu wzięły udział: Marta Skorupska z kl. II ag, Marika Sroka i Natalia Jastrzębska z kl. II dg, Aleksandra Krzyżanowska, Jessika Swierzy i Julia Łączak – Rabenda z kl. II mg, Julia Nawrocka z kl. VII b, Natalia Korenda i Weronika Podolska z kl. VII d oraz Agata Kisiel z SP nr 3 w Nysie.
Opiekunami były trenerki piłki ręcznej: Anna Szczypta i Beata Ciastoń.
 
 
Sukcesy szkolnych lekkoatletów
    10 listopada w Korfantowie odbyły się XXX Ogólnopolskie Biegi Crossowe z okazji 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasi lekkoatleci zaznaczyli swoją obecność na tych zawodach zajmując czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych.
    W rolach głównych wystąpili:   
Kinga Różak - II miejsce     
Natalia Kołodziej - II miejsce     
Oskar Skirzewski - II miejsce     
Izabela Klimczak - III miejsce     
Martyna Maciuszek - III miejsce     
Dominik Węgrzynowski - IV miejsce      
 
W zawodach udział wzięło ponad 600 zawodników z województwa opolskiego i śląskiego. Naszą szkołę reprezentowali również: Nikola Szerszeń,  Adam Chudy, Mateusz Sosoulski, Patryk Wieczorek, Krzysztof Pawlik oraz Arkadiusz Rams.   
Gratulacje dla naszych zawodników, których do zawodów przygotowali nasi trenerzy: Dariusz Sieroń i Tomasz Kołodziej.
 
Bezkonkurencyjne piłkarki pana Kleczy
     W dniu 15.11.2017r. w Hali widowiskowo-sportowej w Nysie odbył się Półfinał Wojewódzki Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt rocznik 2002-2004.
W turnieju wzięły udział piłkarki reprezentujące oddziały gimnazjalne Szkoły Podstawowej nr 1 Strzelce Opolskie, Szkoły Podstawowej nr 2 Namysłów, Zespołu Szkolno Przedszkolnego Czepielowice oraz Szkoły Podstawowej nr 10  Nysa.
    Podopieczne Pana Jarosława Kleczy, ubiegłoroczne mistrzynie województwa, nie dały żadnych szans pozostałym drużynom. Wygrały wszystkie swoje spotkania, nie tracąc w całym  turnieju żadnej bramki. Dzięki temu zwycięstwu piłkarki z SP nr 10 wywalczyły kolejny awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27.11.br w  Hali widowiskowo – sportowej w Nysie.

Ostateczna kolejność:
1.    SP nr 10 Nysa                  3    9    14:0
2.    SP nr  1 Strzelce Op.        3    4    3:6
3.    ZSiP Czepielowice            3    2    1:6
4.    SP nr 2 Namysłów            3    1    0:6
 
Reprezentacja oddziałów gimnazjalnych SP nr 10 Nysa:
1.    Zawadzka Emilia
2.    Chruściel Maja
3.    Krawecka Patrycja
4.    Górnik Patrycja
5.    Klimczak Iza
6.    Tarnowska Agnieszka
7.    Dominowska Weronika
8.    Malara Weronika
9.    Szymańska Paulina
 
Opiekun zespołu: Jarosław Klecza
 
  
 
 
 
 
Kolejny sukces piłkarek nożnych byłego Gimnazjum nr 2
   W dniu 30.10.br w Pakosławicach odbył się Finał Powiatowy Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt rocznik 2002-2004. Wzięły w nim udział najlepsze piłkarki Powiatu nyskiego.
Nysę reprezentowały zeszłoroczne mistrzynie województwa opolskiego uczennice Gimnazjum nr 2 w Nysie (teraźniejszych klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 10) z rocznika 2002-2004.
   Dziewczęta z klas gimnazjalnych „Dziesiątki”, będące faworytem turnieju, nie dały żadnych szans przeciwniczkom, wygrywając wszystkie swoje mecze. Na uwagę zasługuje fakt, że podopieczne Pana Jarosława Kleczy w całym turnieju nie straciły żadnej bramki, a zdobyły ich aż 24. Dzięki zwycięstwu w turnieju nyskie piłkarki będą reprezentować nasz powiat w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się 22.11.br. w Nysie.

Skład reprezentacji SP nr 10:
1.    Emilia Zawadzka
2.    Maja Chruściel
3.    Patrycja Krawecka
4.    Patrycja Górnik
5.    Agnieszka Tarnowska
6.    Izabela Klimczak
7.    Weronika Dominowska
8.    Weronika Malara
9.    Paulina Szymańska
 
Opiekun - Jarosław Klecza
 
 
Sukces piłkarzy
   Kolejny sukces  zanotowali piłkarze reprezentujący naszą szkołę w halowej piłce nożnej.  Po zwycięstwie w zawodach gminnych uczestniczyli  w półfinale powiatowym, który odbył się  25.10.br. w Korfantowie.
Nasi piłkarze po zwycięstwie 4:2 z Korfantowem i remisie 0:0 ze Skoroszycami zajęli pierwsze miejsce w turnieju i awansowali do finału powiatowego, który odbędzie się 17.11.2017 r. w Otmuchowie.
 
Skład reprezentacji chłopców rocznik 2002-2004:
1.    Maciej Wójcik
2.    Tomasz Juraszek
3.    Maciej Kurpas
4.    Jakub Podoluk
5.    Dominik Kowalczyk
6.    Maciej Szotek
7.    Mateusz Szczotka
8.    Bartosz Szybko
9.    Andrzej Marecki
 
Opiekun: Jarosław Klecza
 
Roztańczona „Dziesiątka”
   W poniedziałek 23 października 2017 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. J. H. Dąbrowskiego w Nysie wzięli udział w Konkursowym Przeglądzie Tańca Narodowego uczniów oraz grup artystycznych Gminy Nysa. Organizatorem konkursu byli: Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik w Nysie oraz Stowarzyszenie Artystyczne Miłośników Folkloru.
   Głównym celem konfrontacji dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych z naszej gminy była promocja twórczości tanecznej oraz ochrona dziedzictwa narodowego.
    Uczniowie naszej szkoły wystartowali we wszystkich kategoriach wiekowych. 30 uczniów z klas II b i III a jako zespół „Dziesiąteczka” zaprezentował „Małego krakowiaczka”, wygrywając w swojej kategorii wiekowej. Dzieci zostały przygotowane przez panie: Marię Ilską–Tylek i Renatę Szandarowską.  
   Uczniowie klas IV–VII oraz zespół taneczny „SZOK” w etiudzie tanecznej „Dzisiejsza młodzież”, której tematyka dotyczyła tańców narodowych, fantastycznie zaprezentowali się, umiejętnie łącząc różne style taneczne. We współczesny układ choreograficzny w oryginalny sposób wkomponowano rytmy muzyki ludowej.
Z kolei grupa gimnazjalna pokazała układ pt: „Gimnazjalny krakowiak”. Dzięki uprzejmości pani Jolanty Grubizny uczestnicy przeglądu tanecznego zaprezentowali się w regionalnych strojach krakowskich.
   Choreografem i opiekunem zespołów jest Beata Ciastoń. Tancerze z naszej szkoły (było nas 70 osób), wygrywając poszczególne konkurencje, zdobyli Grand Prix Konkursowego Przeglądu Tańca Narodowego i główną nagrodę – bon na zakup artykułów papierniczych.
 
 
Muzealne potyczki
   Powiatowe Muzeum w Nysie w tym roku obchodzi Jubileusz 120-lecia swojej działalności. Z tej okazji dla uczniów w wieku 13-17 lat zorganizowany został turniej wiedzy na temat historii powstania tej placówki, jej zbiorów oraz Pałacu Biskupiego. Formuła turnieju „Muzealne historie” została opracowana w taki sposób, by stanowił on rozrywkę dla młodych ludzi, został zrealizowany z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzach, jednocześnie rozwijając ich wiedzę na temat „małej ojczyzny” i zainteresowania historią miejsca, w którym mieszkają.
   W pierwszym etapie konkursu,tj. 19.10.2017 r., naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas gimnazjalnych, tj.: Weronika Malara, Patrycja Wróblewska z kl.3B oraz Tomasz Kufieta z kl.3M. Uczniów przygotowywała p. Edyta Folmering.
Do następnego etapu konkursu dostała się Weronika Malara.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za Weronikę trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
 
 
Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych 04.10.2017 - Lasocice
4 października br. w Lasocicach odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. Najwyższą lokatę zajęłaKinga Różak z klasy Va zdobywając srebrny medal mistrzostw województwa w biegu na 1000 m.Pozostałe lokaty naszych zawodników:
  • V miejsce – 1500 m - Natalia Kołodziej – klasa VIIb
  • VII miejsce – Dominik Węgrzynowski – klasa IId
  • 11 miejsce – 2000 m – Oskar Skirzewski – klasa Vc
  • 14 miejsce  – 1500 m – Izabela Klimczak – klasa IIc
  • 19 miejsce – 2000 m – Mikołaj Rajter – klasa VIIc
  • 30 miejsce – 1000 m – Anna Zarenkiewicz – klasa VId
Opiekunowie: D. Sieroń, T. Kołodziej
 
       
 
Mistrzostwa Powiatu Nyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych – 07.10.2017
7 października w Nysie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Nasze sztafety zajęły:
  • dziewczęta rocznik 2005 i młodsze IV miejsce
  • sztafeta chłopców rocznik 2004 – 2002  III miejsce
Sztafeta dziewcząt:
Kinga Różak
Jolanta Serba
Martyna Kloc
Hrydziuszko Oliwia
Zarenkiewicz Anna
Milena Kowalczyk
Natalia Kuczma
Zuzanna Sałamaj
 
Sztafeta chłopców:
Rams Arkadiusz
Węgrzynowski Dominik
Kononowicz Marcel
Bednarek Adrian
Skowroński Dawid
Mrozek Łukasz
Rajter Mikołaj
Cholewa Patryk  
 
Opiekunowie: D. Sieroń, T. Kołodziej
 
 
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 73

e-Dziennik klas gimn.

Reklama

Certyfikaty szkoły

Nasze certyfikaty

Szkoła monitorowana

 
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczna szkoła

Reklama
ReklamaCopyright by Janusz Zaczek (2010)

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. .

EU Cookie Directive Module Information