Klasa I B europejsko - prawna zapoznawała się z informacjami dotyczącymi Legionów Polskich oraz ważnymi wydarzeniami mającymi miejsce podczas I wojny światowej. Specjalizuje się w dziejach powszechnych XIX i XX wieku, a jego zainteresowania badawcze dotyczą zwłaszcza historii migracji i medycyny w okresie II wojny światowej. Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, tj. osób prowadzących zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, a także aktywizacji młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzania kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych. Także słowa Kierownika Referatu Edukacji Starostwa Powiatowego p. Centrum Mistrzostwa Informatycznego zapewnia uczestnictwo w prestiżowym projekcie o zasięgu ogólnopolskim, w tym możliwość stałego kontaktu ze społecznością renomowanych uczelni technicznych, a także kooperację środowisk dydaktycznych na polu uczelni wyższych i nauczycieli szkolnych. Nasz rozmówca podkreśla, że ocenianie nauczycieli z pozycji widza, siedzącego w cieple i bezpieczeństwie, mija się z celem. Ocenianie zachowania ucznia polega na rozpoznawaniu przez wychowawcę oddziału, nauczycieli oraz uczniów danego oddziału stopnia respektowania przez ucznia zasad współżycia społecznego i norm etycznych oraz obowiązków określonych w statucie szkoły artystycznej.
Miłym akcentem podczas uroczystości były życzenia od dzieci i rodziców skierowane do nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Przyjęto mnie do zacnego grona SuperBelfrów RP, zrzeszającego chyba największych EDUWARIATÓW w Polsce, no a dzięki otwartości na nowoczesną i nieszablonową szkołę otrzymałem, jako jeden ze 122 nauczycieli w Polsce, tytuł Microsoft Innovative Education Expert. Cambridge English Qualifications to egzaminy, dzięki którym uczysz (się) angielskiego lepiej i bardziej efektywnie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz. Przykładem mogą być zdarzenia, podczas których wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnął się przed niczym - zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, po to tylko, by osiągnąć swój cel - niepodległą Polskę. Co więcej, poza troską o naukę uczniów trzeba również dbać o swój rozwój osobowy oraz o "kształcenie i wychowywanie młodzieży w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka". Nie tylko uczniowie musieli zdać „egzamin”, również wychowawczynie klas, p. Poznali wiele faktów z życia marszałka, nie tylko związanych z państwem, ale także tych osobistych. 1, przesłuchuje się tylko raz, chyba że w postępowaniu wyjaśniającym wyjdą na jaw nowe istotne okoliczności, których wyjaśnienie wymaga ponownego przesłuchania tego świadka, a jego zeznania mogą mieć istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy. Uczestniczyli w seansie filmowym, podczas którego obejrzeli dzieło Michała Rosy „Piłsudski”. Film „Piłsudski” to żywa lekcja historii. Akcja „Sprzątanie Świata - Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Czy zgodne z prawem jest umożliwienie uczniowi wskazania oceny, o którą zamierza się ubiegać podczas egzaminu poprawkowego?
1. Wniosek o dopuszczenie do egzaminu (druk do egz.czel. 3. Wniosek zawiera: 1) dane wnioskodawcy - imię i nazwisko osoby lub nazwę podmiotu, o którym mowa w art. Art. 67. 1. Za czas urlopu wypoczynkowego nauczycielowi przysługuje wynagrodzenie, jakie by otrzymał, gdyby w tym czasie pracował. Art. 42. 1. Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień. W przypadku gdy łączny czas nieprzerwanej nieobecności w pracy z przyczyn, o których mowa w zdaniu pierwszym oraz w ust. O dniu i godzinie tej uroczystości wszystkie zainteresowane osoby zostaną poinformowane poprzez stronę internetową szkoły oraz dziennik elektroniczny. W dniu 4 października 2019 r. W dniu 20 września uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym zakasali rękawy i udali się w teren, by posprzątać świat. Na zakończenie uroczystości ogłoszono konkurs, adresowany do młodzieży Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym oraz uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Nieporęt, dotyczący wyboru Patrona szkoły, a następnie zaproszono na słodki poczęstunek.